Zapraszamy na Targi Rzeczy Ładnych

Już wkrótce wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych

18 i 19 kwietnia 2015 r. odbędzie się 5. edycja Targów Rzeczy Ładnych - najpopularniejszej warszawskiej imprezy, której celem jest promocja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności. Będzie to największe z dotychczasowych wydarzeń - w nowoczesnej przestrzeni biurowca Plac Unii City Shopping zaprezentuje się ponad 130 firm i projektantów, odbędą się spotkania, wykłady i warsztaty o szeroko pojętym projektowaniu.

To prawdziwe święto ładnych przedmiotów. Jesteśmy dumni, że tak dużo warszawiaków chce oglądać i kupować ładne rzeczy, że tak dużo osób szuka oryginalność, ciekawych pomysłów i inspiracji. Nie chcieliśmy robić wydarzenia tylko dla branży i specjalistów, ale dla wszystkich, którzy lubią dobrze zaprojektowane przedmioty, lecz nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Chcemy odczarować pojęcie "design", które kojarzy się z czymś elitarnym i niedostępnym. Na Targach Rzeczy Ładnych prezentujemy produkty na każdą kieszeń, Łączy je oryginalność, warsztat i dobra jakość

- mówią organizatorzy.

Targi Rzeczy Ładnych kreują modę na polski design - ten nowy i ten z czasów PRL, który po latach okazuje się zaskakująco aktualny. Na fali coraz większej świadomości odbiorców wypływają nie tylko producenci mebli, porcelany, lamp i wnętrzarskich akcesoriów, ale też twórcy plakatów, tkanin, ilustratorzy książek, producenci zabawek.

Z każdą edycją TRŁ zgłoszeń przybywa, staramy się pokazywać najciekawszych i najoryginalniejszych twórców, ale selekcja jest coraz trudniejsza. Bardzo nas to cieszy. Na 5. edycji będzie mnóstwo nowości i premier

- dodają organizatorzy.

Podczas dwóch dni wiosennej edycji każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku i kupić od ręki: meble, elementy wyposażenia wnętrz, lampy, porcelanę, tkaniny i inne oryginalne produkty najciekawszych polskich marek, także w wydaniu retro. Dla dzieci i ich rodziców będzie czekała bogata strefa z ofertą dla najmłodszych - zabawkami, książkami i meblami. Wielu wystawców - niektórzy będą prezentowali się w Warszawie po raz pierwszy - zapowiedziało specjalne premiery nowych produktów oraz atrakcyjne targowe ceny. Osobną atrakcją targów będzie strefa PRINT ze znakomitym wyborem prac najciekawszych polskich grafików, m.in.: Dawida Ryskiego, Pawła Jońcy, Patryka Mogielnickiego, Katarzyny Boguckiej i innych. Na ich stoiskach będzie można znaleźć oryginalne sygnowane plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy.

Targi Rzeczy Ładnych to także wykłady i spotkania. Tym razem porozmawiamy o projektowaniu dobrego stylu życia: od roślin - jakie warto mieć w domu, jakimi się otaczać, które pomagają dobrze wypoczywać, przez rytuały wokół snu, a kończąc na projektowaniu różnych usług w kontekście społecznym,

Wśród gości tej edycji m.in. znakomity reporter FILIP SPRINGER, autor głosnych książek o architekturze i przestrzeni publicznej "Wanna z kolumnadą", "Źle urodzone" i "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansena".

Podczas Targów odbędzie się także premiera książki "Akademia designu" z udziałem Ani Grużewskiej i Tomka Rygalika. Wydawcami publikacji są Dom&Wnętrze/Agora.

Pierwsze edycje Targów Rzeczy Ładnych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców, publiczności i mediów. Imprezy odwiedziło do tej pory około 20 tys. gości.

Jesteśmy dumni, że świetne polskie projekty trafiają do naszych domów.Robimy wszystko, żeby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Bądźcie z nami 18 i 19 kwietnia

- zachęcają organizatorzy wydarzenia: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska iPaweł Stremski.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku .

ZOBACZCIE LISTĘ WYSTAWCÓW>>

Przypominamy:

Targi Rzeczy Ładnych

18-19 kwietnia

Godz. 11-19

Plac Unii City Shopping

ul. Puławska 2

Warszawa

Wstęp 5 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.