Płytki dekoracyjne - świat kamiennych aranżacji

Kamień ozdobny wnosi do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Zastosowany na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń kreuje w nich specyficzny klimat. Wytwarzane z dbałością o szczegół płytki kamieniopodobne Stegu, wiernie imitują piękno naturalnego kamienia. Dekoracyjne atuty szerokiej gamy produktów to różnorodność barw, kształtów i faktur, które pozwolą stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym pomieszczeniu.

Kamień dekoracyjny wyróżnia bogactwo odcieni i rozmiarów, inspirowanych architekturą wielu zakątków świata, od mroźnej Północy aż po rozgrzane słońcem uliczki śródziemnomorskich miast. Struktury imitujące charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu wapienne bloki czy drobno cięty piaskowiec wprowadzą do nowoczesnych wnętrz delikatne ciepło. Tworzące ciekawy układ szlifowanych łupków jasne kamienie dekoracyjne o surowym, północnym charakterze doskonale harmonizują również z "chłodnymi" materiałami, takimi jak szkło i metal. Natomiast kamienie wewnętrzne o wyraźnej, wypukłej strukturze starego kamiennego muru inspirowanego kulturą śródziemnomorską, pozwolą na wyraźne zaakcentowanie reprezentacyjnych części pomieszczeń. Autentyczny wygląd płytek kamieniopodobnych to zasługa naturalnych kruszyw i barwników oraz wymagającego procesu ręcznej obróbki. Dodatkową korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych jest ochrona ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, co stanowi ważny atut w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony czy korytarze.

Venezia

Imitująca łupany drobno kamień, płytka Venezia, to idealne rozwiązanie do wnętrz stonowanych, w których brakuje konkretnego akcentu dekoracyjnego. Ze względu na wyrazistą strukturę, nadaje wnętrzom charakter oraz atmosferę weneckich uliczek. Venezia jest dostępna w trzech wersjach: cream, latte i graphite.

fot. materiały partnera

Alaska

Kamień dekoracyjny Alaska to w pełni ekologiczna imitacja oszlifowanego łupka. Wykonany na bazie gipsu idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o różnej funkcji. Wyraźne przebarwienia i kolorystyka płytki świetnie komponują się z nowoczesnymi, jasnymi meblami.

fot. materiały partnera

Creta

Płytki dekoracyjne Creta odwzorowują fragmenty łupanego piaskowca. Realistyczny wygląd nadają im ręcznie wykonane przebarwienia oraz niezwykła struktura. Creta to doskonały produkt do nowoczesnych wnętrz. Płytka występuje w trzech odcieniach: cream, desert, grey.

fot. materiały partnera

Colorado

Kamień dekoracyjny Colorado doskonale akcentuje reprezentacyjne punkty pomieszczenia przyciągając wzrok swoją wypukłą formą. Jego struktura przypomina drobno łupany kamień ułożony z niezwykłą dokładnością.

fot. materiały partnera

Rodos

Kamień dekoracyjny Rodos ociepla wnętrze, nadając mu łagodności śródziemnomorskiego klimatu. Dzięki swojej surowej strukturze dobrze komponuje się zarówno z drewnem jak i ze szkłem czy metalem. Wyrazisty kształt płytek świetnie się sprawdza się w zestawieniu z kontrastującymi dodatkami, kolorami oraz wzorami na tapetach.

Montaż płytek kamieniopodobnych

Ważną zaletą płytek dekoracyjnych jest prosty montaż, który można z powodzeniem wykonać we własnym zakresie. Przed rozpoczęciem montażu wysuszoną i oczyszczoną ścianę impregnujemy specjalnym środkiem (np. Grunt Stegu), a następnie wyznaczamy poziom. Tak przygotowaną ścianę zostawiamy na 24 godziny. Po jej wyschnięciu przechodzimy do klejenia płytek. Jeśli mamy do czynienia ze ścianą z narożem, wówczas powinniśmy rozpocząć pracę od wyklejenia jego w pierwszej kolejności.

Należy pamiętać, aby płytki dobierać z różnych kartonów dzięki czemu powierzchnia okładziny uzyska ciekawą strukturę. Płytki kleimy przy zastosowaniu odpowiedniego kleju (np. kleju Elastik Stegu).

Po wyklejeniu całej powierzchni ściany i jej przeschnięciu (po ok. 14 dniach), impregnujemy ją specjalnym środkiem (np. Żywym Kolorem Stegu). Impregnat zabezpiecza powierzchnię przed zanieczyszczeniami i wilgocią oraz nadaje płytkom intensywną barwę.

Videoinstrukcje montażu płytek Stegu, dostępne na stronie: www.fachowiec.tv