NIPPRIG - nowa limitowana kolekcja IKEA. Powstała we współpracy z rzemieślnikami z Wietnamu i Indonezji

Pudełka z trawy morskiej, bambusowe kosze, donice i poduszki podłogowe z hiacynta wodnego, ręcznie plecione krzesła, sofy oraz dywany. Nowa kolekcja NIPPRIG jest świetna!

Kilka godzin jazdy na południe od wietnamskiego miasta Ho Chi Minh płynie Rzeka Dziewięciu Smoków. Tak mieszkańcy tego rejonu potocznie nazywają deltę Mekongu, ponieważ u ujścia do morza rzeka rozwidla się na dziewięć odnóg pokrytych gęstym zielonym dywanem z hiacynta wodnego. Stanowi on kłopot dla mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ bardzo szybko rozrasta się, wypierając inne gatunki roślin oraz utrudniając dopływ tlenu dla żyjącej w rzece faunie. Miejscowi od lat starają się ograniczyć rozprzestrzenianie się hiacynta wodnego, masowo wykorzystując go do plecenia koszy, toreb, mat i innych przedmiotów codziennego użytku.

Lokalne rzemiosło i skandynawski design

Hiacynt wodny, ale również bambus, trawa morska, rattan, kokos czy bananowiec to rośliny charakterystyczne dla tego rejonu, które zostały użyte do produkcji kolekcji IKEA NIPPRIG.

Nasi projektanci udali się w podróż do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie nad powstaniem kolekcji pracowali wspólnie z wietnamskimi i indonezyjskimi rzemieślnikami. To właśnie połączeniu dwóch pozornie różnych światów i stylów zawdzięczamy jej wyjątkowość. Warto podkreślić też, że cała kolekcja została wykonana z naturalnych surowców, nadających się do ponownego wykorzystania

- mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

W limitowanej kolekcji znajdują się m.in. krzesła, sofy, stoliki, parawany, dywany, maty, kosze, donice, pudełka, a nawet kapelusze przeciwsłoneczne. Kolekcja IKEA NIPPRIG dostępna będzie do wyczerpania zapasów.

Kolekcja już wkrótce pojawi się w sklepach IKEA w całej Polsce. Na pewno przygotujemy Wam zestawienie najciekawszych produktów wraz z cenami. Dziś zapraszamy do obejrzenia pięknej sesji. Zobaczcie, co nas czeka!

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.