Polski projekt: BLUMA - torba na kwiaty

BLUMA to nowy polski projekt, który zrewolucjonizuje sposób przenoszenia kwiatów

Na rynek trafiła nowatorska i ekologiczna torba BLUMA, dzięki której transport bukietów będzie przyjemny oraz efektowny. Autorem projektu, który otrzymał nagrodę Prodeco i nominację do nagrody Dobry Wzór, organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, jest Adam Groch, projektant z Krakowa, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

BLUMA narodziła się w mojej wyobraźni jeszcze na studiach. Zawsze kochałem kwiaty i rośliny, jednak moment w którym zobowiązałem się dostarczyć kilka bukietów na zakończenie roku akademickiego, przysporzył mi spory problem. To był czas, w którym dostrzegłem zapotrzebowanie na tego typu produkt. Tak powstała marka BLUMA, zajmująca się produkcją papierowych toreb (nosidełek) na kwiaty cięte i bukiety. Wszystko po to aby przenosić, dostarczać, wręczać i eksponować kwiaty w sposób wygodny, a zarazem ekologiczny i efektowny.

- mówi Adam Groch.

BLUMA została wykonana z jednej części sztywnego kartonu. Torbę składa się trzema prostymi ruchami, bez użycia nożyczek czy kleju. Wystarczy zagiąć papier w oznaczonych miejscach, by powstała forma naczynia z uchem służącym do trzymania w dłoni. W razie potrzeby można łatwo oderwać dolną i górną część torby, dzięki czemu zmieści się większy bukiet. Z boku znajduje się nacięcie, w które można włożyć bilecik z życzeniami lub wizytówkę.

Torba jest niezwykle lekka (50-55 g), gdyż została wykonana ze specjalnie wyszukanego przez twórcę kartonu, który ma podwyższoną odporność na wodę. Dzięki temu produkt może służyć wiele razy. Projekt otrzymał prestiżowe wyróżnienia: Prodeco 2008 i nominacje do nagrody Dobry Wzór 2013. BLUMA jest chroniona w EU.

Fot. blumabag.com

Teraz nie trzeba już martwić się, co zrobić z kwiatami, gdy jedziemy na rowerze lub rolkach. Dzięki BLUMIE możemy wygodnie przenosić bukiety, a zarazem uprawiać sport, iść w eleganckim stroju na spotkanie czy wybrać się z wieczorną kolację. Ergonomiczny uchwyt świetnie leży w dłoni i sprawi, że nawet ciężki bukiet nie będzie nam przeszkadzał w całodziennej aktywności. Projekt powstał przy ścisłej współpracy z florystami i pracownikami kwiaciarni.

BLUMA została zaprojektowana w trzech wzorach: Open, Retro i Dot. Pierwszy tworzy formę ażurowego kielicha, drugi posiada wzór nawiązujący do art deco, a trzeci - nadrukowany deseń z kropek. Istnieje możliwość stworzenia indywidualnego wzoru na życzenie klienta.

Produkt trafił właśnie na rynek dzięki współpracy Adama Grocha i Macieja Steinhofa, młodego biznesmena z Krakowa. Jak Wam się podoba BLUMA? Czekamy na Wasze opinie!

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.