Postaw na funkcjonalność w domu i portfelu

Gniazda i łączniki już od kilku lat postrzegane są jako ważne detale, które decydują o charakterze wnętrza. Ich odpowiedni dobór wbrew pozorom nie jest taki łatwy i oczywisty.

Wykończenie naszego wymarzonego domu musi być wyjątkowe i każdy element musi współgrać z pozostałymi. Planując ten końcowy etap wyposażenia wnętrz sięgamy po urzekające przedmioty i detale, które doskonale podkreślą naszą indywidualność i styl. Jednak w pewnym momencie okazuje się, że te piękne detale nie zawsze bywają łaskawe dla naszych portfeli, tym bardziej kiedy musimy jeszcze wybrać inne ważne elementy wyposażenia, jak lodówka, pralka czy szafa.

Wtedy godzimy się na kompromisy, które niekoniecznie cieszą nas, ale zdroworozsądkowe podejście nakazuje nam ustąpić.

Na szczęście nie musimy rezygnować z naszych marzeń o funkcjonalnym i ładnym osprzęcie, gdyż istnieje rozwiązanie tego dylematu - seria osprzętu Berker B.Kwadrat .

Niezwykła trwałość i ergonomiczny kształt

Funkcjonalność osprzętu elektroinstalacyjnego, to przede wszystkim, możliwość wyboru dowolnego elementu, który pozwoli nam dostosować mieszkanie do naszych potrzeb. W tej serii znajdziemy łączniki, oraz wszelkiego rodzaju gniazda: antenowe, USB, głośnikowe, telekomunikacyjne, multimedialne czy łazienkowe o klasie szczelności IP44. Seria zaspokoi także potrzeby użytkowników bardziej zaawansowanych funkcji gdyż posiada łączniki żaluzjowe, ściemniacze obrotowe i przyciskowe, regulator temperatury czy nawet czujniki ruchu. Możliwość zastosowania ramek wielokrotnych pozwala na montaż do pięciu elementów.

Gniazda i łączniki B.Kwadrat wykonane są z tworzyw mocznikowych - materiału wysokiej jakości, spełniającego wszelkie stawiane osprzętowi wymagania mechaniczne i elektryczne. Oznacza to wysoką odporność na stosowanie chemicznych środków czyszczących oraz na zadrapania. Produkty wykonane są z antystatycznego tworzywa natomiast ergonomiczny design, oparty na kwadracie, gwarantuje prostotę obsługi. Seria dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy kolor bały oraz kremowy z połyskiem lub matowy srebrny i antracytowy.

Muzyka w Twoim domu

Jeżeli lubisz radio i nie wyobrażasz sobie np. poranka w kuchni bez newsów czy ulubionych przebojów, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest Berker Radio Touch. To intuicyjne, bardzo proste w obsłudze radio z przestrzennym, dotykowym panelem sterującym. Posiada wiele przydatnych funkcji: wyszukiwanie i zapisywanie stacji, data, godzina, tryb czuwania, budzik. Radio możemy zamontować w ramce osprzętu B.Kwadrat, aby doskonale komponowało się z zastosowanymi gniazdami i łącznikami. Radio Touch dostępne jest także w pozostałych seriach wzorniczych marki Berker.

Nie tylko w mieszkaniach

Dzięki swej funkcjonalności i trwałości Berker B.Kwadrat sprawdzi się nie tylko w domach wielorodzinnych czy mieszkaniach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, gdzie wytrzymałość i bezpieczeństwo mają szczególne znaczenie. Szpitale, obiekty biurowe, hotele i wszystkie tego typu obiekty znacznie bardziej i częściej narażone są na czynniki, które powodują zniszczenia. Dlatego ważne jest zastosowanie materiałów, które zapewniają maksymalną niezawodność, nawet przez kilkadziesiąt lat eksploatacji. Berker B.Kwadrat, dzięki unikalnym mechanizmom i tworzywom użytym do produkcji, gwarantuje najwyższy poziom niezniszczalności w prawie każdych warunkach. Seria Berker B.Kwadrat jest kompatybilna z systemami kanałów elektroinstalacyjnych tehalit.BRN l BRAP l BRS | BRP | BRHP oraz z kolumnami tehalit.DA200, dzięki czemu gwarantuje pełną spójność w wyposażaniu obiektów w najwyższej klasy systemy elektroinstalacyjne. W ofercie znajdują się również gniazda z sygnalizacją LED - w miejscach, gdzie wymagana jest kontrola obecności zasilania.

Systemy poprawiające jakość życia

Budynki użyteczności publicznej (zgodnie z normą DIN 18040-1) muszą być wyposażone w toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również w domach pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na elektronicznych "pomocników". Seria Berker B.Kwadrat wychodzi naprzeciw tym wymaganiom oferując rozbudowany system alarmowy. System dostarczany jest jako kompletny, gotowy do instalacji zestaw. Jak działa? Sygnał alarmowy uruchamiany jest za pomocą łącznika pociąganego, znajdującego się obok WC. W razie upadku należy zainstalować go w taki sposób, aby sznur był dostępny również w pozycji leżącej. Nagły przypadek sygnalizowany jest na korytarzu za pomocą sygnałów optycznych i dźwiękowych. Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa istnieje możliwość instalacji dodatkowego przycisku przywołania oraz dodatkowego modułu sygnalizacji/kasowania, np. w centrali dozorcy lub przy recepcji.

Czytaj więcej na www.hagerhome.pl

Zobacz wszystkie materiały partnera >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.