Okrągła i funkcjonalna: Generacja R

Berker by Hager prezentuje trzy nowe serie łączników

Rozwój okrągłych łączników to tradycja marki Berker. Historia producenta toczy się dalej, a wprowadzenie nowej Generacji R zatacza koło. Nowe serie łączników R.1, R.3 oraz R.classic wyróżniają się okrągłym, harmonijnym kształtem i wysoką jakością wykonania. Produkty Generacji R. charakteryzują się różnorodnością funkcji i innowacyjnymi materiałami. Nowe serie łączników są również dopasowane do sensorów przyciskowych i dotykowych KNX.

Berker R.1 to seria o łagodnych kształtach ramki zewnętrznej i okrągłym elemencie centralnym. Natomiast Berker R.3 łączy okrągły element centralny z kwadratową ramką. Taka forma ułatwia instalację w kanałach elektroinstalacyjnych. Dzięki temu seria jest idealna do stosowania w budynkach komercyjnych, gdzie wymagane jest zróżnicowanie systemu kanałów elektroinstalacyjnych. Obie serie dostępne są w pełnym zakresie asortymentowym oraz sensorów dotykowych KNX.

W połączeniu z kompletem uszczelek, wybrane artykuły mogą być wykorzystane do podtynkowej bryzgoszczelnej instalacji IP44. Duża funkcjonalność, dostępność w ramkach od 1- do 5-krotnych oraz ponadczasowy klasyczny wygląd czynią ten produkt doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich projektów mieszkaniowych, hotelowych czy biurowych. Trzecim, nowym produktem Generacji R jest serią Berker R.classic. Okrągły łącznik w prostej formie, wywodzący się z serii Berker 1930, zdecydowanie stawia na klasykę. Zaokrąglony kształt i proste pokrętło doskonale współgra zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wnętrzem.

R.1 dla odważnych

Seria R.1 oprócz standardowych kolorów dostępnych w Generacji R posiada oryginalne ramki wykonane z wyjątkowych materiałów. Znajdziemy tu tryskające energią pomarańczowe i czerwone akryle, a także eleganckie ramki ze skóry czy barwionego dębu. Dla fascynatów nowoczesnego i odważnego stylu w serii R.1 znajdują się także ramki wykonane z betonu czy łupka naturalnego.

R.1/R.3 - sensory przyciskowe i dotykowe KNX

Do serii łączników Berker R.1 i R.3 doskonale pasują nowe sensory przyciskowe KNX (pojedyncze i podwójne) oraz sensory dotykowe Berker KNX (od pojedynczego do poczwórnego) o łagodnych lub ostrych konturach, utrzymane w tonacji czarnej lub białej. Obsługa sensora jest bardzo prosta. Wystarczy lekki dotyk, by wywołać funkcje włączania, przyciemniania, regulacji żaluzji czy też jedną z ośmiu zapisanych scen świetlnych. Zintegrowany port magistralny systemu KNX ułatwia instalację nowych urządzeń oraz montaż w istniejących już systemach. Jedynie urządzenia z regulatorem temperatury wymagają dodatkowego napięcia zasilania (24V).

Nowa platforma elektroniki dla instalacji podtynkowych

Serie R.1 i R.3 zapoczątkowały nowy system elektroniki Berker by Hager , przeznaczony do instalacji podtynkowej. Platforma oferuje wiele dodatkowych rozwiązań, takich jak: bezobsługowe przyciski z baterią słoneczną, łatwe w konfiguracji zegary sterujące żaluzjami oraz funkcjami załączania. Przede wszystkim jednak pierwsze auto adaptacyjne ściemniacze uniwersalne w wersji 1- i 2-krotnej, które automatycznie rozpoznają podłączone oświetlenie. Nowe ściemniacze uniwersalne pozwalają sterować lampami LED, żarówkami energooszczędnymi oraz niemal wszystkimi istniejącymi typami oświetlenia. Wszystkie komponenty są łatwe w montażu, można je idealnie łączyć oraz, w razie potrzeby, w każdej chwili rozszerzyć funkcjonalność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwukierunkowej technologii radiowej KNX.

"Materiał jest dla nas integralną częścią konceptu Generacji R." - wyjaśnia Ralph Bertelt, Wiceprezes Business Group Building Automation, Hager Group. "Nasza nowa platforma elektroniki pozwala na zastosowanie różnorodnych funkcji na wszystkich poziomach instalacyjnych, spełniając tym samym niemal każde życzenie klientów w ramach ogólnie przyjętego wzornictwa. Generacja R. stanowi doskonały program do projektowania i instalacji, dzięki nadzwyczajnemu połączeniu funkcjonalności, materiałów i przyszłościowych technologii".

Czytaj więcej na www.hagerhome.pl

Zobacz wszystkie materiały partnera >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.