Kuchnia: skandynawsko, klasycznie i industrialnie

Beton i drewno, czerń i biel, skandynawsko i industrialnie - w tej kuchni nie ma oczywistych rozwiązań.

Łączenie stylów we wnętrzach jest zawsze dużym wyzwaniem. Wymaga sporej wiedzy i ogromnego wyczucia estetyki. Dziś pokazujemy Wam kuchnię w której znakomicie udało się połączyć elementu stylu skandynawskiego, industrialnego i klasycznego.

Salon z aneksem zaprojektowano tak, aby uzyskać jak największe siedzisko. Jest ono częścią kącika jadalnianego. Warto zwrócić uwagę na duży stół z drewna dębowego ze stalowymi ozdobami. Ściankę za siedziskiem wyłożono płytkami cementowymi. Nad stołem zawisły dwie oryginalne "betonowe" lampy. Z siedziskiem zintegrowano wyspę z czarnym blatem kamiennym płomieniowanym. Wybrano białe, klasyczne meble zaprojektowane i wykonane na zamówienie.

Ścianę nad pytą indukcyjną wykończono betonem architektonicznym. Materiał ten, mimo iż niezwykle efektowny, jest bardzo trudny w utrzymaniu. Ścianę zabezpieczono więc szkłem. Betonem architektonicznym wyłożony jest również komin wentylacyjny. Podłoga została wykonana z szerokich (18 cm) desek z litego drewna.  Jak Wam się podoba ta kuchnia? Naszym zdaniem jest świetna!

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Projekt wykończenia: Małgorzata Kamińska

Meble i wykonawstwo: HOLTZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.