Red Dot dla lampy IKEA

Lampa wisząca z kolekcji IKEA PS 2014 ?W ruchu? została nagrodzona w międzynarodowym konkursie wzornictwa Red Dot Award. Produkt doceniono za przemyślane rozwiązanie projektowe, designerski wygląd oraz zaskakującą, lecz prostą funkcjonalność przyciemniania oświetlenia.

Red Dot Award to największy i najbardziej prestiżowy konkurs wzornictwa przemysłowego na świecie. Od 60 lat międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów przyznaje produktom wyróżniającym się ambitną i innowacyjną formą oraz najwyższą jakością, nagrodę będącą symbolem najlepszego wzornictwa. Nagroda Red Dot nazywana jest nie bez przyczyny "Oscarem designu".

W tym roku jury doceniło wiszącą lampę z kolekcji IKEA PS 2014 "W ruchu". Autorem projektu nagrodzonej lampy jest David Wahl z Szanghaju, którego inspiracją były filmy science fiction i gry wideo. Lampa IKEA PS 2014 pobudza do działania, łatwo dostosowuje się do współczesnego stylu życia i mieści się na niewielkiej przestrzeni.

Wyróżnia się oryginalnym mechanizmem - pociągając za sznurki, można w łatwy sposób przełączać między jaśniejszym oświetleniem ogólnym, a delikatniejszym oświetleniem nastrojowym. W ten sposób zmienia się również kształt lampy. Kiedy jest zamknięta, przypomina kulę ognia, a ukryte wewnątrz, podświetlone kolorowe ramiona dają niepowtarzalny efekt. Kiedy pociągamy za sznurek, lampa otwiera się i uwalnia więcej światła.

embed

W tym roku konkurs Red Dot Award świętuje swoje 60-lecie. To najbardziej prestiżowy konkurs wzornictwa na świecie. Potwierdza to tegoroczna, rekordowa liczba blisko 5000 zgłoszeń konkursowych. Jego organizatorem jest jedna z najstarszych i najbardziej cenionych instytucji designerskich - niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen z siedzibą w Essen.

Ogromnie cieszy nas, że nasz projekt został doceniony na arenie międzynarodowej. Kolekcja IKEA PS 2014 "W ruchu" to designerska odpowiedź na potrzeby współczesnego życia. Łączy formę, zrównoważone podejście, funkcjonalność i jakość w przystępnej cenie. Taka jest także nagrodzona lampa, którą doceni każdy, kto pragnie mieszkać niekonwencjonalnie

- mówi Joanna Religa, Product PR Manager IKEA.

Nad stworzeniem kolekcji IKEA PS 2014 "W ruchu" pracował kreatywny zespół projektantów  z każdego zakątka globu, wśród których znaleźli się również Polacy.

O polskich projektach w kolekcji IKEA przeczytacie tu>>

Lampy wiszące z kolekcji IKEA PS 2014 "W ruchu" dostępne są w sklepach IKEA, w różnych kombinacjach kolorystycznych: biały, pomarańczowy i biały oraz turkusowy. Kosztują 199 zł. W sierpniu produkty pojawią się w nowych kolorach - srebrnym i miedzianym.

Jak Wam się podoba nagrodzona lampa? Czy ten projekt zasłużył na "Oscara designu"?

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA