Sony Android TV i Oskar Zięta

Oskar Zięta, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów, zaprezentował autorską instalację dedykowaną telewizorom Sony BRAVIA X90C.

Oskar Zięta jest twórcą jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali. FIDU (Freie Innendruck Umformung) polega na deformacji blachy od wewnątrz pod wpływem ciśnienia. Materiał z którego powstają "dmuchane" meble to tak naprawdę cienki kawałek metalu. Tak cienki, jak nowe telewizory Sony BRAVIA X90C. Mają one zaledwie 4,9 mm, czyli są cieńsze od większości dostępnych na rynku smartfonów.

Efektem kooperacji Sony i Zieta Prozessdesign jest instalacja wykonana w autorskiej technologii FiDU. Symbolizuje ona otaczającą nas globalną sieć informacji.

Nasze działanie to projektowanie procesów. Forma obiektu, pomimo niezwykłej estetyki, jest tylko rezultatem, wynikiem procesu będącego, szczerą odpowiedzią na aktualne potrzeby klienta. Rezultatem synergii projektowych światów jest niezwykłe połączenie dwóch technologii o wspólnym, najważniejszym mianowniku - potrzebie personalizacji produktu pod indywidualne potrzeby każdego odbiorcy

- mówi Oskar Zięta.

Nowe telewizory Sony spodobają się zwłaszcza fanom minimalistycznego wzornictwa. Dzięki unikatowej powłoce na krawędzi ekranu ramka jest praktycznie niedostrzegalna. Nowe telewizory to właściwie sam obraz. I to jaki!Dodatkowo wyposażone zostały one w platformę Android TV.

Obecnie na platformie Android TV dostępnych jest ok. 600 aplikacji. Jednak z dnia na dzień będzie ich coraz więcej.

- mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Nowa platforma umożliwia użytkownikom o łatwiejsze dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb, tworząc z niego spersonalizowane multimedialne narzędzie. Nowy system rozszerza zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu. Użytkownicy zyskują jednak wartość dodaną w postaci dużego ekranu, dzięki któremu na nowo odkryją ulubione gry i aplikacje znane z urządzeń mobilnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: