Bambusowy dom

Bambusowy dom 2000 metrów nad poziomem morza!

Na wyspie Jawa, w małym miasteczku Salatiga, indonezyjskie studio projektowe Budi Pradono stworzyło dom, który składa się z wielu bambusowych kominów usytuowanych na dachu budynku. Architekci nazywają go "Dancing Mountain House", bo znajduje się na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza, na grzbiecie góry Merbabu.

Dom został wybudowany w ciągu dwóch lat przez zespół nowicjuszy z lokalnej społeczności, z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów takich jak bambus, ramki do podłóg, dachu i sypialni, kamienia i cegły na ścianach. Świadomie zdecydowano, że będzie budowany przez lokalną społeczność, żeby zapewnić korzyści gospodarcze i kulturalne na tym obszarze. Dodatkowo w domu został zainstalowany system zbierania i magazynowania wody deszczowej, która wykorzystywana jest w czasie suszy.

Wnętrza "Dancing Mountain House" również zostały wykonane z lokalnych materiałów, głównie bambusa. Wysokie na 6 metrów, przestronne pomieszczenia zostały oszklone z każdej strony, tak, aby można było podziwiać przyrodę. W środku znajdziecie cztery sypialnie, każda z własną łazienką, salon, który ma 4 metry wysokości i widok na pobliski las oraz kuchnię.

Musimy przyznać, że ta inwestycja robi wrażenie i bardzo nam się podoba. A Wam?

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: