Kino Łóżkowe, czyli czyli "Rzeczy, które chcielibyśmy robić w łóżku!"

Tradycyjnie w sierpniu już po raz piąty przypłynął do Poznania TRANSATLANTYK Festiwal. Wraz z nim można wejść na pokład Kina Łóżkowego organizowanego przez Grupę Human Touch. ŁÓŻKOTEKA bawi, karmi, edukuje i integruje Poznaniaków i festiwalową publiczność w każdym wieku, zmieniając centrum miasta w miejsce tętniące letnimi aktywnościami.

Śniadanie do łóżka, czytanie w łóżku i wykłady w łóżkach. Randka w łóżku, sesja w łóżku i zabawy dla dzieci - oczywiście też w łóżku! Takie atrakcje przygotowali w tym roku dla mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności organizatorzy Transatlantyku, we współpracy z firmami Meble VOX, Porta i Kronopol, przygotowali na Placu Wolności wyjątkową Łóżkotekę, czyli 50 wygodnych łóżek z baldachimami i ekranami.

Głównym punktem programu jest 38 seansów Kina Łóżkowego. W ciągu dnia zaplanowano jednak dodatkowo szereg innych, równie interesujących atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanych przez programerów Transatlantyku, Concordia Design oraz Uniwersytet SWPS, Collegium Da Vinci i School of Form.

Łóżko nie służy tylko do spania. Tę oczywistą prawdę od lat promujemy wspólnie z Piotrem Voelkelem, założycielem Mebli VOX i Grupy Human Touch. Dlatego w tym jubileuszowym roku wspólnie ożywimy poznański Plac Wolności nowym konceptem - Łóżkoteką. Już tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, do dyspozycji mieszkańców Poznania i turystów oddamy jeszcze bardziej imponujące Kino Łóżkowe. Będziemy w nim nie tylko wyświetlać ambitne kino głównego nurtu, ale także edukować, bawić i karmić widzów w każdym wieku.

- twierdzi Jan A.P Kaczmarek, twórca i dyrektor TRANSATLANTYK Festival.

Od 1 do 14 sierpnia na Placu Wolności w Poznaniu poza plenerowymi projekcjami filmowymi można wziąć udział w następujących wydarzeniach: łóżkowych wykładach w ramach filaru Edukacja&Inspiracje, wysmakowanych produkcjach pierwszej i jedynej łóżkowej restauracji "Concordia Taste - Śniadania, Lunche i Kolacje do łóżka", grach i zabawach dla dzieci według scenariusza animatorów Concordia Design, słuchowiskach dla dzieci i dorosłych, indywidualnej lekturze książek filmowych, scenach łóżkowych, czyli łóżkowej sesji fotograficznej w łóżku 4 You by VOX, czyli romantycznych kolacjach pod baldachimem.

Szczegółowy program Łóżkoteki będzie dostępny jest na stronie internetowej. Wszystkie atrakcje na Placu Wolności - z wyjątkiem Kina Łóżkowego i dań serwowanych przez festiwalową restaurację - są bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.