Sprytne pomysły na przechowywanie w małym mieszkaniu

Jak wygospodarować dodatkowe miejsce na przechowywanie w małym mieszkaniu w bloku? Podpowiadamy, gdzie znaleźć miejsce na schowki. Niektóre pomysły są genialnie proste.

Przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu potrafi nastręczyć wielu trudności. Niedostateczna ilość miejsca i schowków jest dużym problemem. Na szczęście odpowiednia organizacja rzeczy i sprytne schowki pozwolą nam cieszyć się wolną przestrzenią. Ważne jednak, żeby trzymać się kilku zasad, aby w mieszkaniu zawsze panował przyjemny porządek.

1. Przede wszystkim mieszkając w niewielkim mieszkaniu, staraj się ograniczać ilość przechowywanych rzeczy. Jak to zrobić, możesz przeczytać TUTAJ .

2. Nawet najwymyślniejsze metody przechowywania nie będą skuteczne, jeśli nie będziemy dbali o porządek i odkładali rzeczy na miejsce. Przy małym metrażu już kilka rzeczy pozostawionych na widoku tworzy wrażenie bałaganu.

3. Korzystaj tylko z tych rozwiązań, które pasują do twojego wnętrza, ale także temperamentu. Przykładowo, nie ma sensu stosować systemu przegródek na bieliznę, jeśli nie masz cierpliwości jej w nich układać. W twoim przypadku lepszy będzie kosz, do którego wszystko wrzucisz.

4. Szukaj miejsc w mieszkaniu, gdzie przestrzeń się marnuje i pomyśl, jak mógłbyś ją wykorzystać. Może warto obudować telewizor i wprowadzić wokół niego półki? Bądź jeśli odsuniesz nieco łóżko od ściany znajdzie się miejsce na niewielki schowek?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.