Kolejne WZORY W OGRODZIE już wkrótce!

W sobotę 12 września w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni odbędzie się kolejna edycja "WZORÓW W OGRODZIE". Nie może Was na niej zabraknąć!

Kolejny raz zdecydowaliśmy się objąć patronatem medialnym "WZORY W OGRODZIE". Dlaczego? Ten "piknik z designem" to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W pięknym ogrodzie Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, w otoczeniu dzieł sztuki, spotykamy się z projektantami, kupujemy dobry design, spędzamy czas z ludźmi interesującymi się wzornictwem, leżymy całą rodziną na kocyku w cieniu starych drzew, próbując ekologicznej i zdrowej kuchni. ( Zobaczcie naszą relację z wiosennej edycji>> )

W ogrodzie muzeum przedstawimy ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Skoncentrujemy się na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury. Pokażemy design ogrodowy oraz meble, akcesoria, dekoracje - wszystko co potrzebne, by wygodnie i naturalnie mieszkać. Ponad sześćdziesięciu projektantów pokaże nam swoje prace inspirowane naturą, zielenią i równowagą

- mówią organizatorzy.

Na targach będzie można obejrzeć i kupić rośliny i zioła do ogrodu i na balkon. WZORY W OGRODZIE to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni, oraz spędzić miły dzień na pikniku w ogrodzie.

Akcje i warsztaty:

Fundacja "Łąka' ' skupia się głównie na tworzeniu łąk kwietnych na terenach miejskich. Ekologiczne, piękne i praktyczne zasługują na swoje miejsce zarówno w prywatnych ogródkach, jak i w przestrzeni miejskiej, zastępując nudne, ubogie, pracochłonne trawniki.

Podczas Targów Fundacja poprowadzi warsztat, na którym pokaże jak własnoręcznie wykonać bomby nasienne, które w prosty sposób pomogą wzbogacić bioróżnorodność terenów miejskich. Do ich zrobienia wykorzystane zostaną nasiona dzikich kwiatów i innych roślin miododajnych. Ta znana już w starożytności metoda przechowywania nasion może być z powodzeniem wykorzystana do celów "partyzantki ogrodniczej". Pokażemy także jak samemu wykonać mieszankę nasienną dzikich roślin, przechować ją do wiosny, a następnie prawidłowo wysiać i pielęgnować, żeby stworzyć łąkę kwietną.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Joga na Foksal zaprosi o godzinie 14:00 na darmową sesja jogi metodą BKS Iyengara, prowadzoną przez wykwalifikowanych nauczycieli ze szkoły o ponad dziesięcioletniej tradycji.

Konrad Szumilas pokaże etapy powstawania swoich rzeźb oraz da możliwość chętnym do spróbowania swoich sił w tym rzemiośle. Zapraszamy dorosłych, młodszych i najmłodszych.

Akademia stylu godzina 12:00-16:00

Akademia Stylu to wyjątkowe i pionierskie miejsce, które daje słuchaczom solidnie ugruntowane umiejętności i szeroką wiedzę z zakresu stylizacji traktowanej zarówno jako zawód, jak i fascynujące hobby. Akademia oferuje fachowe porady z zakresu stylizacji, makijażu czy szeroko pojętego wizerunku.

Darmowe warsztaty dla dzieci:

Rytmika elektronika ! godzina 11:00-14:00, dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Zajęcia Rytmika elektronika! to nauka poprzez interaktywną zabawę z dźwiękiem. Ideą spotkań warsztatowych jest wspomaganie kształtowania wyobraźni muzyczno-dźwiękowej dzieci oraz pokazanie im możliwości pracy i zabawy z dźwiękiem przy użyciu najnowszych technologii. Zajęcia są interaktywne - dzieci używają cyfrowych kontrolerów dźwiękowych oraz instrumentów elektronicznych, akustycznych i mikrofonów. Zajęcia wspomagane projektorem i dodatkami plastycznymi. W trakcie spotkań pojawiają się elementy ruchu, tańca, śpiewu, teatru. Warsztaty mają charakter eksperymentalny i nowatorski - dzieciaki będą przecierać nowe szlaki pracując jednocześnie nad wzmacnianiem świadomości własnego potencjału kreacji (i to nie tylko muzycznej).

Akademia Fotografii godzina 14:00-18:00, dla dzieci w wieku 5-13 lat.

Warsztaty dla dzieci w Akademii Fotografii to wyjątkowe zajęcia z szerokim wachlarzem atrakcyjnych działań fotograficzno-plastycznych, poruszające zagadnienia związane z historią kultury i sztuki oraz pobudzające proces twórczy u dzieci. Wszystko odbywa się w atmosferze dobrej zabawy i radości. Organizatorzy będą czekać na dzieci z małym studiem fotograficznym oraz materiałami plastycznymi. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swój własny i niepowtarzalny gadżet, który wykorzysta w sesji fotograficznej.

Drzewo Marzeń (Fundacja VIRID'OR) godzina 12:00-16:00, dla dzieci w wieku 4-10 lat

"Czy marzysz o czymś skrycie? Czy masz jakieś życzenie, które bardzo chcesz, żeby się spełniło? Może pomyślisz o kimś kochanym, komu czegoś brakuje do pełni szczęścia? Będziemy rysować i pisać to, czego życzymy sobie, rodzinie, Ziemi, i umieszczać karteczki na specjalnym drzewie. Powstałe w ten sposób plansze zostaną pokazane na jesiennym spotkaniu w ogródku edukacyjnym dla dzieci w Parku Kazimierzowskim przy ul. Browarnej, w niedzielę 13 września 2015 r." - zachęcają organizatorzy.

Krepiną i wikliną malowane - warsztat wyplatania z wikliny papierowej godzina 11:00-16:00, dla dzieci w wieku 7-13 lat

Nauka robienia wikliny papierowej i wyplatania z niej dowolnych kształtów. Razem z dziećmi zrobimy koszyczki i pojemniki.

Malowanie kawą - warsztat artystyczny Beaty Boguckiej godziny 12-16 wiek dzieci 5-12 lat

Ta niecodzienna technika na pewno da nam spore możliwości kreacji. Obrazy będą powstawać na papierze tylko dzięki wodzie i sproszkowanej, rozpuszczalnej  kawie. Potraktujemy tę zabawę jako formę eksperymentu, działania nasze mogą bowiem odbywać się na zasadzie pewnej przypadkowości. Postaramy się jednak wydobyć i poszukać czegoś więcej.

Przypominamy WZORY W OGRODZIE odbędą się w sobotę 12 września w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni (ul. Puławska 113a Warszawa). Wstęp oraz udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Więcej o: