SINNERLIG - nowa kolekcja IKEA pełna prostych form i naturalnych materiałów [CENY]

Od niedawna w sklepach IKEA w całej Polsce dostępna jest nowa kolekcja SINNERLIG autorstwa Ilse Crawford. W skład kolekcji wchodzi 30 produktów dla domu, które zostały podzielone na trzy grupy: praca, jedzenie i odpoczynek.

Kolekcja IKEA SINNERLIG jest efektem kreatywnej współpracy IKEA ze światowej klasy projektantką Ilse Crawford. Główną inspiracją do jej stworzenia było poszukiwanie harmonii i równowagi we współczesnym, elektronicznym świecie.

Twórcy kolekcji postanowili powrócić do korzeni, stawiając na proste formy i naturalne materiały. Stworzenie produktów, które wnoszą do domu ciepło i są przyjemne w dotyku, stało się myślą przewodnią dla wszystkich elementów kolekcji SINNERLIG.

Zaobserwowaliśmy, że im bardziej wirtualne staje się nasze życie, tym bardziej tęsknimy za czymś namacalnym. Chodzi o równowagę. Obecnie zawsze jesteśmy blisko urządzeń cyfrowych, stale do nich podłączeni, gdziekolwiek jesteśmy. Jednocześnie obserwujemy zmiany zachodzące w miejscach pracy, takie jak odchodzenie od twardych powierzchni w kierunku większej liczby materiałów, które angażują zmysły. To na przykład drewno

- mówi projektantka Ilse Crawford.

Do wykonania kolekcji IKEA SINNERLIG użyto naturalnych materiałów takich jak lite drewno akacjowe, ceramika, szkło dmuchane ręcznie, bambus, trawa morska, bawełna i len. Jedną z najbardziej istotnych cech kolekcji jest wykorzystanie korka z kory dębu korkowego. Warto zaznaczyć, że do produkcji wykorzystuje się tylko korę. Tym samym drzewa korkowe nie są wycinane. Co więcej, cała zebrana kora wykorzystywana jest w procesie produkcji.

Cieszymy się, że możemy oferować klientom różnorodne kolekcje, także takie, które powstają we współpracy ze światowymi ikonami designu. W kolekcji IKEA SINNERLIG na szczególną uwagę na pewno zasługuje użycie korka. To nie tylko piękny i ciepły materiał, ale też bardzo praktyczny. Jest trwały, wodoodporny i łatwo się czyści. Taka właśnie jest kolekcja SINNERLIG - prosta, praktyczna i nawiązująca do natury. Do tego w designerskiej oprawie

- mówi Joanna Religa, Product PR Manager IKEA.

Nowa kolekcja IKEA SINNERLIG została zaprojektowana tak, aby zaangażować zmysły i jeszcze bardziej pogłębić związek z domem. Cechuje ją wysokiej klasy wzornictwo oraz praktyczne zastosowanie. To produkty, które idealnie sprawdzą się w wielu miejscach w domu, nadając im wyjątkowy charakter.

Jak Wam się podoba ta kolekcja?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.