15 najlepszych plakatów typograficznych

Wyrażają emocje i uczucia, bywają motywacją lub przypomnieniem o wyznaczonych celach. Czasami pełnią funkcję czysto dekoracyjną. Niezależnie od motywów jakimi kierujemy się przy ich zakupie, plakaty topograficzne zdobywają nasze serca. Który podoba wam się najbardziej?

Plakaty typograficzne. Mają różne kolory, treści i znaczenia, choć łączy je jedno - od kilku sezonów są absolutnym hitem. Dlaczego?

Bo trudno nie uśmiechnąć się, gdy pierwsze na co patrzymy po przebudzeniu to napis: " Dzień dobry. Jesteś piękna", lub nie wzruszyć się, gdy kilka słów po wejściu do zabałaganionego domu pozwala docenić to, co mamy. Są mocnym akcentem, choć nie przytłaczają.

Pięknie zaprojektowane kroje liter samodzielnie, lub połączone w zdania, z powodzeniem zastępują tradycyjne obrazy i zdjęcia. Najbardziej popularne to te czarno białe, choć projektanci przekonują nas także do tych z odręcznie napisanymi hasłami, lub takich, na których bawią się kolorem czy czcionką.

Tworzą idealną harmonię z dodatkami, z którymi pozostają w kontraście. Na taki plakat powinna zdecydować się osoba, która swoje mieszkanie urządziła w stylu skandynawskim, lub taka, która lubi minimalizm.

Polscy projektanci zasypują nas wspaniałymi propozycjami plakatów typograficznych. Nas urzekł ten z hasłem "Byłam normalna 3 koty temu" oraz ten głoszący że "Przyszłość zaczyna się dzisiaj".

Podobają wam się?

PRZEJDŹ DO GALERII>>

Więcej o: