Projektanci rozwiązują problemy ludzkości. Znamy 20 finalistów konkursu James Dyson Award

Celem konkursu James Dyson Award jest zmotywowanie młodych inżynierów i naukowców do rozwijania idei i pomysłów pomagających rozwiązywać problemy ludzkości.

James Dyson Award to nagroda będące celebracja pomysłowości, kreatywności i zrównoważonej inżynierii. W tym roku do konkursu James Dyson Award wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń - aż 710.

Na początku, projekty zostały przeanalizowane przez zespoły sędziów, w wyniku czego powstała lista dwudziestu, krajowych laureatów. Następnie wyłoniono z każdej grupy od 2 do 3 finalistów z każdego kraju. Po zakończeniu tego etapu, inżynierowie Dysona wybrali ze 100 krajowych finalistów 20 najlepszych, międzynarodowych inżynierów roku 2015.

Podczas eliminacji Inżynierowie Dysona szukali projektów, które będą znaczące, praktyczne oraz dadzą wymierne korzyści ich użytkownikom. Sędziowie skupiali się na pomysłach, które były realne technicznie i komercyjnie. Istotne było wykorzystanie sprytnych i jednocześnie prostych zasady inżynierii, które pomagają w codziennej pracy.

Z poniższej, 20-osobowej listy nominowanych, James Dyson, już 10 listopada 2015 r. wybierze międzynarodowego zwycięzcę nagrody James Dyson Award 2015. Główny zwycięzca otrzyma 30 000 funtów, a jego wydział uniwersytecki 5 000 funtów. Dwie kolejne osoby otrzymają tytuł Międzynarodowych Wicemistrzów, a każdy z nich zostanie nagrodzony 5 000 funtów.

Obejrzeliśmy dokładnie prace wszystkich finalistów. Mamy już swoich faworytów, a Wy?

ZOBACZCIE PRACE WSZYSTKICH FINALISTÓW >>

Zobacz wideo
Więcej o: