Bo w aranżacji liczy się detal

Zastanawialiście się kiedyś nad aranżacją wnętrza we własnym zakresie? Nie jest to proste zadanie. Szczególnie wtedy, kiedy chcemy ,aby efekt zachwycił naszych gości. Jest to jednak możliwe do zrealizowania, a kluczem do całości są oczywiście odpowiednie detale.

Mieszkanie w betonowej płycie, nowopowstały dom czy też biuro w kamienicy. Bez względu na rodzaj pomieszczenia, to jak je urządzimy, będzie stanowiło sedno charakteru wnętrza. Połączenie dobrego gustu z funkcjonalnością oraz szczyptą tajemnicy. Tak, tajemnica jest bardzo ważnym czynnikiem podczas doboru detali. Muszą one zaskakiwać, ale też doskonale współgrać z całym naszym pomysłem.

Przede wszystkim detale powinny subtelnie lub wręcz nachalnie podkreślać charakter i styl pomieszczeń. Na przykład - biuro marki, której flagowym kolorem jest pomarańcz. Każdy mebel dobrany jest tak, aby był wygodny, funkcjonalny oraz w odpowiedniej tonacji. A obok fotela włącznik światła i gniazdo z ramką z pomarańczowego akrylu serii BerkerR.1. Całość dopełnia mały detal, a dzięki temu firma zyskuje miano profesjonalnej.

Materiały partnera

Mieszkanie czy dom również powinny tworzyć spójną całość i dawać wrażenie estetyczności. Każdy przecież chce, aby jego wnętrza podkreślały indywidualny charakter mieszkańców i tym samym zachwycały gości. Znane jest powiedzenie, że jak mamy w mieszkaniu, tak mamy w życiu. Dlatego podczas aranżacji, remontu czy odświeżania wnętrza warto sięgnąć po detale, dzięki którym staniemy się oryginalni, a nie jedynie powielimy supermarketowe pomysły na wykończenia.

Wbrew pozorom, taki efekt bardzo łatwo uzyskać dzięki przedmiotom codziennego użytku. Kamienny moździerz na blacie kuchennym, a na szklanej ścianie łącznik z ramką z łupka naturalnego serii R.1 Berker by Hager. I tak nowoczesna, prosta kuchnia staje się niepowtarzalną przygodą z nawiązaniem do natury. Albo drewniane ramki gniazd przy kominku, gdzie co wieczór tli się ciepły płomień, rozgrzewając nasze twarze podczas długich jesiennych wieczorów. Takie przykłady można mnożyć.

To, co dla niektórych stanowi standardowe rozwiązanie podczas aranżacji, dla innych może być wyzwaniem, które sprawi, że wnętrze będzie oryginalne i niezapomniane. Detal, który będzie uzupełnieniem projektu, stanie się inspiracją dla naszych gości, a my będziemy się czuć jak profesjonalni projektanci wnętrz, dumni z wykonanej pracy. Czegóż chcieć więcej?