Uniwersalne zabawki od polskich projektantów

Polski projektanci stworzyli zabawki dla dzieci autystycznych oraz z dysfunkcją wzroku. Są świetne!

Mimo popularności hasła designu uniwersalnego, na rynku zabawek w dalszym ciągu brakuje pomocy dydaktycznych dla dzieci autystycznych oraz tych z dysfunkcją wzroku. Rodzice i terapeuci próbują radzić sobie sami, tworząc proste ale mało trwałe zabawki z tektury, korka i papieru.

Polscy projektanci Pani Jurek, Ewa Bochen-Jelska i Marcin Jelski ze studia Kosmos Projekt oraz architekt Artur Gosk stworzyli prototypy zabawek, które wspomagają rozwój poznawczy dziecka i umożliwiają wspólną zabawę, niezależnie od stopnia niepełnosprawności dzieci.

Projekty powstały w konsultacji z rodzicami oraz grupą terapeutów z fundacji Synapsis oraz Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach. Zabawki zostały stworzone w ramach inicjatywy Stowarzyszenia z Siedzibą w Warszawie "Pudło w grochy albo gąbka na biegunach czyli o zabawce uniwersalnej".

Wszystkie prototypy zostaną zaprezentowane na tygodniowej wystawie w Warsztacie Warszawskim (Pl. Konstytucji 4, 13-21 X 2015) a następnie trafią do ośrodków terapeutycznych.

Wybrane prace będzie można zrobić samemu. Ich dokumentacja wykonawcza zostanie udostępniona na zasadzie wolnej licencji na stronie pudlo.wwarszawie.org.pl

ZOBACZCIE ZABAWKI>>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.