Muminki na ścianach

Niezwykle popularne na całym świecie, bajkowe postacie Muminków doczekały się swojej wnętrzarskiej odsłony. Sympatyczni bohaterowie zagościli na tapetach fińskiej marki Sandudd, która zadedykowała im specjalną jubileuszową kolekcję.

Muminki to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych dziecięcych bajek, którą wyróżnia oryginalna sfera wizualna i tekstowa. Pomysłodawczynią serii książek jest fińska pisarka Tove Jansson, a rodzina Muminków - w co trudno uwierzyć, obchodzi właśnie swoje 65 urodziny. Ten dostojny jubileusz postanowiła uczcić marka Sandudd z rodzimej dla Muminków Finlandii.

Postacie Muminków, Włóczykija, Małej Mi czy Migotki stały się motywem dekoracyjnym dla specjalnej kolekcji tapet zatytułowanej "Moomin ". Jeden z wzorów wykorzystuje nawet oryginalny szkic z książki autorki Tove Jansson. Marka Sandudd zadbała, aby tapety jak najpełniej oddawały ducha i charakter historii o Muminkach, dlatego wszelkie prace projektowe konsultowane były z siostrzenicą zmarłej w 2001 roku pisarki - Sophią Jansson.

"Moomin" to czarująca i pełna wdzięku kolekcja tapet w szczególności do pokoju dziecięcego, ale nie tylko. Wzory utrzymane są w delikatnej kolorystyce szarości, błękitów, zieleni i róży. Większość wzorów jest jednokolorowa, dzięki czemu tapety stanowić będą subtelne tło dla aranżacji pokoju. Księga liczy łącznie kilkadziesiąt motywów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tapety z dużą postacią Muminka, która dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie prezentuje się również tapeta przedstawiająca wszystkich głównych bohaterów z doliny Muminków w postaci srebrnych i złotych aplikacji na kolorowym tle. Uzupełnieniem tematycznych wzorów są uniwersalne tapety w biało-niebieskie i biało-różowe pionowe pasy.

Pomysłodawcą tapet z Muminkami w roli głównej jest Sandudd, największy fiński producent tapet. Utworzona w 1885 roku marka mieści się w fińskim mieście Toijala. Znana jest nie tylko na rynku skandynawskim. Jej produkty doceniane są na całym świecie, także w Japonii. Przy tworzeniu wzorów firma współpracuje z najlepszymi skandynawskim designerami. Autorem jednej z kolekcji tapet jest znany ze świata mody projektant Jukka Rintala. Sandudd dysponuje kilkudziesięcioma kolekcjami tapet o zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce.

Produkty największego fińskiego producenta tapet są już dostępne w Polsce. Wszystko za sprawą sieci salonów Dekorian, która jest wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Zobacz wideo
Więcej o: