"You and Me" - nowa, niesamowita rzeźba w Cosmopolitan Twarda 4

Rzeźba Erana Skakine'a o miłości i czasie, czyli nowa atrakcja w centrum Warszawy.

Aby oglądać sztukę współczesną, wcale nie trzeba chodzić po galeriach i muzeach. Czasem wystarczy rozejrzeć się dookoła! Niedawno w Warszawie, na Patio Cosmopolitan Twarda 4, stanęła niezwykła rzeźba autorstwa międzynarodowej sławy artysty Erana Skakine'a.

"You and Me" to ośmiometrowa rzeźba zwróconej do siebie pary. Platforma, na której ustawione są postacie, jest w ciągłym, powolnym ruchu. Kobieta i mężczyzna zdają się balansować na poruszającej się w górę i w dół huśtawce. Pełny cykl trwa osiem godzin. Według autora projektu - czas i miłość są ważnymi elementami życia, a łączy je to, że stale się zmieniają. Taka właśnie jest rzeźba "You and Me" - stale zmienna, ciągle w ruchu.

SZTUKA WSPÓŁCZESNA NA ULICY. ROZPOZNASZ, GDZIE STOJĄ TE RZEŹBY?>>

Eran Shakine łączy to różne dziedziny sztuki - artysta zajmuje się nie tylko rzeźbą, ale też rysunkiem i malarstwem. Jego prace prezentowane były w The Drawing Center w Nowym Jorku, a także w Londynie, Paryżu, Brukseli, Toronto i Tel Awiwie. Dzieła Shakine'a znajdują się w stałych zbiorach British Museum w Londynie, Ludwig Museum w niemieckim Aachen, Tel Aviv Museum of Art w Izraelu i Israel Museum w Jerozolimie.

Dzięki wyjątkowej rzeźbie - Patio Cosmopolitan Twarda 4 ma szanse stać nowym ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Warszawy.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: