Te miejsca zna każdy. Wystarczy papierowa wycinanka, by zmieniły się nie do poznania

Rich McCor zamienia Big Bena w zegarek, London Eye w rower, a Łuk Triumfalny w ludzika Lego. Potrzebuje do tego wyłącznie papieru i nożyczek.

Wszystko zaczęło się początku roku. 28-letni Rich zastanawiał się, jak sfotografować Big Bena - jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie. Nie chciał tworzyć kolejnej "pocztówki". Nie chciał zdjęcia, jakich w sieci pełno. Wyciął z czarnego papieru zegarek z otworem na tarczę. Stanął przed wieżą, dopasował tarczę zegara do wycinanki i zrobił zdjęcie. Stary, dobry Big Ben zaczął wyglądać inaczej.

Jedno zdjęcie pociągnęło za sobą kolejne. Richard fotografował atrakcje Londynu - katedrę św. Pawła, London Eye czy Trafalgar Square. Zdjęcia trafiały na Instagram, a liczba obserwujących konto paperboyo zaczęła szybko rosnąć.

Fot. instagram.com/paperboyo. Rich McCor

Zgłosiło się do niego wydawnictwo Lonely Planet, zajmujące się edycją przewodników turystycznych. Zlecili Richardowi sfotografowanie atrakcji europejskich stolic. Pojechał do Sztokholmu, Amsterdamu, Kopenhagi i Paryża. Biegał po miastach z garścią wycinanek, aparatem i głową pełną pomysłów.

Dziś jego profil na Instagramie obserwuje ponad 17 tys. osób. Rich McCore przyznaje, że ma jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania.

Więcej o: