Alexander Girard i marka Vitra. Te akcesoria są świetne!

Szwajcarska marka Vitra stale wprowadza do produkcji dekoracje i akcesoria projektu Alexandra Girarda. Zobaczcie ostatnie nowości.

Alexander Girard, urodzony w 1907 roku w Nowym Jorku, był jednym z wiodących projektantów powojennej Ameryki, wraz z bliskimi przyjaciółmi Georgem Nelsonem oraz małżeństwem Eames. W swojej szerokiej działalności twórczej koncentrował się przede wszystkim na tekstyliach.

Jako szef działu tekstylnego w firmie Herman Miller, Girard stworzył liczne wzory i wyroby włókiennicze, które odzwierciedlają  jego upodobanie do świątecznych kolorów, wzorów i faktur ubrane w abstrakcyjne i geometryczne formy w radosnych kolorach.

Fot. VITRA / Alexander Girard

Jego tkaniny tapicerskie pozostają aktualne i do dziś cieszą się uznaniem. Girard u początku swojej kariery studiował architekturę co ugruntowało jego nazwisko zarówno na polu architektury wnętrz, meblarstwa a także grafiki. Ze swoich podróży łapczywie czerpał inspiracje i kolekcjonował tkaniny z różnych stron świata, które były bogatym źródłem dla jego pomysłów.

Alexander Girard zmarł w 1993 roku. 5 lat później jego żona Susan przekazała całe dziedzictwo męża (obejmujące setki szkiców, tysiące próbek i prototypów) do Vitra Design Museum.

Vitra stale wprowadza do produkcji dekoracje projektu Girarda oraz całe kolekcje akcesoriów z jego wzorami i motywami graficznymi. Można je kupić np. w sklepie Ipnotic Store .

ZOBACZCIE PROJEKTY ALEXANDRA GIRARDA>>

Więcej o: