Nowoczesne mieszkanie w odrestaurowanej krakowskiej kamienicy

W odrestaurowanej krakowskiej kamienicy powstał nowoczesny apartament, którego przytulny, rodzinny charakter zbudowany został w oparciu o naturalne materiały - drewno i kamień. Autorką tego przyjaznego wnętrza jest projektantka Iwona Trędowska, a partnerem wykonawczym sieć salonów Dekorian.

Blisko 100-metrowy apartament składa się z przestronnego salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, dwóch łazienek, kuchni połączonej z jadalnią oraz balkonu. Zlokalizowany jest na czwartym piętrze w odrestaurowanej kamienicy w samym centrum klimatycznego Krakowa. Jego wnętrza to autorska koncepcja Iwony Trędowskiej, architektki wnętrz, a zarazem założycielki firmy dewelopersko - budowlanej Moti Investment.

Od początku wizyty w tym miejscu towarzyszy nam wrażenie, że zostało ono zaprojektowane i wykonane z dużą dbałością o szczegół i jakość wykonania. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków, które współtworzą elegancki, ale bardzo przyjazny klimat wnętrza.

Apartament jest domem dla 5-osobowej rodziny i zanim przybrał obecną, atrakcyjną formę musiał przejść gruntowny remont.

Głównymi wyznacznikami zmian zarówno konstrukcyjnych, jak i wizualnych tego miejsca była funkcjonalność oraz jego unowocześnienie. Wygoda, na którą postawiłam już na samym początku projektowania, znalazła odzwierciedlenie w otwartej przestrzeni kuchennej. Kuchnia połączona z jadalnią idealnie sprawdza się jako miejsce posiłków dla rodziny. Przytulny balkon, wydaje się być idealny na poobiednią kawę, czy wieczorną chwilę relaksu z książką.

- podkreśla Iwona Trędowska.

Apartament stał się swoistym azylem, w którym każdy członek rodziny ma swoje ulubione miejsce i w którym czuje się komfortowo.

Pod względem zastosowanych materiałów i rozwiązań dekoracyjnych zwraca uwagę bardzo efektowny duet drewna i kamienia, które występują tu w różnych odsłonach. Wzajemnie się one przenikają i tworzą spójną koncepcję wizualną. W salonie i sypialni czaruje orzech amerykański kanadyjskiej marki Torlys (dostępny w salonach Dekorian), podłoga o pięknym rysunku, którą można stosować na ogrzewaniu podłogowym. W pokojach architektka zostawiła tradycyjny parkiet dębowy, a łazienka i kuchnia należą do granitu. Bardzo dobrze z charakterem przestrzeni koresponduje kolorystyka ścian. Delikatne kremy i beże stanowią delikatne tło dla mocniejszych akcentów kolorystycznych we wnętrzu.

To są moje ulubione odcienie z bogatej palety kolorów marki Para Paints. Wybierając farby nie zapomniałam o funkcji i problemach dużej rodziny. Całość apartamentu pomalowana jest farbą Elite Ceramic 4090, bardzo odporną na wnikanie zabrudzeń, z której nawet trudne plamy można usunąć wodą z dodatkiem detergentu

- dodaje Iwona Trędowska.

Mówiąc o materiałach wykończeniowych nie można zapomnieć o eleganckich drzwiach wejściowych, które obłożone zostały ekskluzywnym fornirem typu czeczot.

Materiały wykończeniowe (farby, podłogi drewniane, kamień) zakupione zostały w krakowskim salonie sieci z wyposażeniem wnętrz Dekorian , który zapewnił również profesjonalny serwis i doradztwo przy realizacji. Prace remontowe wykonała firma Moti Investment .

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Czekamy na Wasze opinie!

ZOBACZCIE MIESZKANIE>>

Zobacz wideo
Więcej o: