Mieszkanie pełne klocków Lego

Klockami Lego lubią się bawić nie tylko najmłodsi! Zobaczcie mieszkanie w Tajlandii zainspirowany ponadczasowymi klockami.

Architekci z HAO Design w tajwańskim mieście Kaohsiung stworzyli niezwykłe mieszkanie inspirowane klockami Lego. Mimo tego, że pomysł architektów jest niekonwencjonalny to może nie wydawać się zbyt rewolucyjny. Skoro z klocków Lego można zbudować dowolną rzecz, to dlaczego by ich nie wykorzystać do stworzenia mebli w prawdziwym wnętrzu?

Nowy wystrój mieszkania jest idealnie dostosowany dla rodziny z dziećmi. Salon jest ciekawie dostosowany do spędzania wspólnego czasu . Wokół "basenu" z kulkami znajduje się kanapa. Dzięki temu rodzic może wypoczywać przy bawiącym się dziecku. Pokój dzienny jest bardzo dobrze nasłoneczniony. Na jednej ze ścian znajdują się futurystyczne półki, na których właściciel będzie mógł postawić najróżniejsze przedmioty, jednak projektanci ustawili na nich zabawki dopełniające ich początkowy zamysł. Po drugiej stronie mieści się pojemna biała szafa, w której zrobiono kolorowe wnęki. Na rogu salonu i korytarza ścianę obłożono płytą z klocków Lego. Można do niej przyczepić dowolne przedmioty, w tym zdjęcia i rysunki.

Po drugiej stronie apartamentu znajduje się kuchnia. Jej najcharakterystyczniejszym elementem są pomarańczowe szafki, które kontrastują z chłodnymi betonowymi ścianami. W sercu wnętrza znajduje się marmurowy stół. Jedną z jego nóg zrobiono z kolorowych dużych klocków.

Motyw kolorowych klocków Lego jest kontynuowany w pozostałych pomieszczeniach. W sypialni zrobiono stoliki nocne z plastikowego materiału.

To co najbardziej nam się podoba w tym wnętrzu to jego praktyczność oraz dystans i poczucie humoru projektantów. W całym apartamencie jest bardzo dużo schowków, między innymi w salonowym podeście i w kuchni. Chłód ścian i podłogi przełamano za pomocą jaskrawych dodatków. Dzięki kolorowym elementom mieszkanie nie odpycha i staje się przytulne. A autoportret Van Gogha w wersji Lego skradł nasze serce!

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Więcej o: