Te meble i akcesoria IKEA za kilka lat będziemy mieć w domu. Nad czym pracują w laboratorium innowacji?

IKEA chce poznać opinie swoich klientów. W Kopenhadze powstało laboratorium innowacji Space10, w którym testuje się meble, które w przyszłości trafią do sklepów. Zobaczcie kilka z nich.

Jak będą wyglądać meble IKEA, które za kilka lat pojawią się w wielu domach? Dzięki Space10 możemy spojrzeć w przyszłość!

Space10 to laboratorium w samym sercu Kopenhagi. To właśnie tu IKEA pracuje nad meblami przyszłości, które są prezentowane odbywających się tam wystawach. Misją Space10 są badania nad życiem miejskim, aby móc określić z jakimi wyzwaniami będziemy się mierzyli w przyszłości. Projektanci dążą do tego, by stworzyć możliwość lepszego i bardziej ekologicznego życia. Przestrzeń została zaprojektowana przez duńską firmę Spacon & X

Ze współpracy coraz większą liczbą wizjonerskich projektantów, artystów, technologów z całego świata, powstają pomysły i prototypowe rozwiązania głównych wyzwań, przed którymi stoi nasze społeczeństwo. Space10 nie jest częścią sieci IKEA, tylko niezależną instytucją, którą wspiera potentat meblowy.

"IKEA już robi wiele, aby poprawić jakość życia wielu ludzi, a wraz z Space10 będziemy robić to jeszcze lepiej. Chodzi o to, by patrzeć w przyszłość i być gotowym na zmiany."

- mówi Göran Nilsson, menedżer ds. innowacji IKEA.

Pierwszy projekt o nazwie "Fresh Living Lab", to efekt współpracy IKEA wraz z dwunastoma projektantami z Copenhagen Institute of Interaction Design.

Zespół stworzył serię produktów mających na celu poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia w środowiskach miejskich oraz zmniejszenie zużycie energii. Prototypy pokazane zostały na wystawie w Space10. Można je wypatrzeć pomiędzy produktami już dostępnymi w sieci IKEA.

Zobaczcie, nad czym pracują projektanci IKEA. Jak Wam się podobają meble i akcesoria, które pojawią się w sklepach za kilka lat? Czekamy na Wasze komentarze!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.