Zalety parawanów

Parawan daje nam możliwość oddzielenia części pokoju. Wbrew opiniom pasuje nie tylko do klasycznych czy romantycznych wnętrz, ale również do nowoczesnych aranżacji. To świetny pomysł, gdy musimy odgrodzić się od reszty przestrzeni, a nie możemy postawić wolnostojącej ścianki.

Ten element wystroju może dyskretnie, mobilnie i czasowo oddzielić część pomieszczenia. Dzięki niemu możemy skrócić podłużne wnętrze lub podzielić dużą przestrzeń. Kiedyś najczęściej stosowane były w sypialniach, aby wydzielić miejsce do przebrania. Współcześnie jego zastosowanie jest znacznie szersze - możemy nim, np. oddzielić salon od otwartego przedpokoju.

Najważniejsze jest to, by parawan był mobilny. Wtedy daje on poczucie prywatności, jednak możemy go usunąć, gdy nie jest aktualnie potrzebny. Zwróćmy uwagę na to, aby stelaż był łatwy do złożenia i wyniesienia. Nie powinien zajmować dużo miejsca. Jeżeli nie mamy stelaża możemy rozwiesić ładną tkaninę pomiędzy ścianami. To jednak dość archaiczne i doraźne rozwiązanie.

Parawan pełni funkcje nie tylko praktyczną, ale również ozdobną. Warto dobrać przed zakupem model idealnie dopasowany do wystroju wnętrza. Jeżeli nie możemy takiego znaleźć wybierzmy kontrastujący wzór. Do stylu klasycznego czy glamour możemy własnoręcznie zrobić parawan. Sprzęt wykona również fachowiec z powierzonych materiałów. Do wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym lub eko pasować będą modele wykonane z bambusa lub rattanu. Możemy dobrać również parawan w kompletnie innej estetyce. Pamiętajmy jednak, że jest to duży element, który będzie dominował nad resztą pomieszczenia. Parawany świetnie pasują w różnych pomieszczeniach. Jedyne nad czym musimy się zastanowić, to czy nasze wnętrze nie jest za mało do postawienia w nim parawanu.

Więcej o: