Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Pierwsze spotkanie z pracodawcą jest niezwykle ważne. To właśnie wtedy weryfikuje on swoje wyobrażenia o nas. Wiele mówi się o nieocenianiu ludzi po wyglądzie, jednak na rozmowie kwalifikacyjnej to nieuniknione.

Pierwsze wrażenie - to ono mówi o tym, jak będziemy postrzegani. Tyczy się to zwłaszcza rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ o ile podczas luźnych spotkań ze znajomymi jesteśmy w stanie zmienić wyobrażenie o sobie, o tyle na rozmowie mamy za mało czasu. Ważne jest, aby ubranie było czyste i schludne. Unikajmy ekstrawaganckich krawatów i koszul. Najlepiej postawić na klasyczny garnitur: ciemnogranatowy, grafitowy czy czarny.

Pamiętajmy, że nawet latem na rozmowę kwalifikacyjną zakładamy koszulę z długim rękawem. Nigdy nie zdejmujemy też marynarki. Kołnierzyk powinien pasować do garnituru. Na tą szczególną okazję sprawdzają się kołnierzyki typu kent lub tab. Te wzory połączone z krawatem wyglądają elegancko i profesjonalnie.

Dodatki u Panów są minimalne. Zawsze pasuje oczywiście elegancki zegarek męski i obrączka, jeżeli ją posiadamy. Możemy dołożyć neseser lub skórzaną teczkę, zwłaszcza jeżeli ubiegamy się o stanowisko o charakterze biurowym lub menadżerskim. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji, buty i pasek powinny być w tym samym kolorze. Bardzo ważną kwestią, o której często zapominamy, jest długość skarpet. Pokazywanie gołej nogi to największy grzech stylistyczny.

Pamiętajmy, że nasz wygląd wpływa w 56% na naszą ocenę przez przyszłego pracodawcę. Dlatego warto zadać sobie trochę trudu i zbadać jaki dress code panuje w danej firmie. Dzięki temu sprawimy wrażenie osoby pasującej do zespołu. W niektórych miejscach pracy możemy pozwolić sobie na więcej i np. założyć (męską bransoletę /odziez-i-obuwie/bransoletki-meskie/) lub jeansy. Sprawdź jakie są najlepsze dodatki na rozmowę kwalifikacyjną.

Więcej o:
Copyright © Agora SA