Wybieramy szafkę na buty

Szafka na buty to często główny mebel w holu czy przedpokoju. Zazwyczaj nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi. Pamiętajmy jednak, że przedpokój pełni nie tylko funkcje użytkową, ale również reprezentacyjną. To do niego jako pierwszego udajemy się wchodząc do mieszkania czy domu.

Jeżeli dobierzemy ten prosty mebel do naszych potrzeb, pomoże nam on utrzymać pomieszczenie w porządku i szybko odnaleźć buty, których poszukujemy. Obecnie możemy znaleźć modele, które dopasują się do każdej aranżacji wnętrza.  Rozważając zakup szafki na buty , powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość naszego przedpokoju i ilość butów, które będziemy chcieli przechowywać. Zastanówmy się również, czy najważniejsza jest funkcjonalność.

Bardzo istotne jest to, w jaki sposób szafka będzie się otwierać. Drzwiczki mogą się wysuwać, uchylać, tradycyjnie otwierać na bok lub przesuwać. Pamiętajmy, że im większy otwór wsadowy, tym łatwiej będzie nam rozmieścić w środku buty. Jeżeli wybieramy model podzielony na boksy dopilnujmy, aby każdy miał otwór wentylacyjny. Duża ilość półek chroni obuwie przed zabrudzeniem. Niestety zazwyczaj są one wtedy niższe i ciężko zmieścić na nie, np. kozaki. Jeżeli chcemy schować wiele par butów, a nie mamy mały przedpokój warto wybrać mebel wąski i wysoki. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam przestrzeń.

Jeżeli nie mamy wielu par butów wystarczy nam niższa i szersza szafka , która nie będzie rzucała się w oczy.

Więcej o: