Skandynawskie salony [PRZEGLĄD]

Skandynawski styl nie wychodzi z mody i cały czas cieszy się dużą popularnością. Przygotowaliśmy dla was przegląd 15 skandynawskich salonów. Zobaczcie, na ile sposobów można realizować tę stylistykę!

Styl skandynawski króluje we wnętrzach od kilku lat i zyskuje coraz więcej zwolenników. Za co tak lubimy mieszkania urządzone w nordyckim klimacie? Przede wszystkim za to, że są jasne i przestronne. W Polsce większość z nas mieszka w niewielkich pomieszczeniach, które często przytłaczają kolorem i są zatłoczone ciężkimi meblami. W Skandynawii stawia się na funkcjonalność, dlatego w tamtejszych domach dominują jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Ponadto nasi sąsiedzi z Północy nie zagracają przestrzeni, a meble są jednocześnie lekkie i pojemne.

Jednakże styl skandynawski coraz częściej kojarzy się z monotonią. Czy słusznie? Oczywiście, że nie! Stałe elementy będące wyznacznikiem tej stylistyki, czyli biel, minimalizm i drewno, można uzupełniać o wiele elementów. Wbrew popularnym opiniom w skandynawskich wnętrzach można zaszaleć, ponieważ neutralne tło idealnie komponuje się z wyrazistymi dodatkami.

Przygotowaliśmy dla was przegląd skandynawskich salonów, który udowodni wam, że tę popularną stylistykę można realizować na wiele sposobów. Mimo jej popularności w aranżacji wnętrz każdy może stworzyć niepowtarzalną przestrzeń z nordyckim klimatem. Przekonajcie się sami, że styl skandynawski nie jest synonimem nudy!

Więcej o: