Haute couture z porcelany - Fiona Bennett dla Villeroy & Boch

Kapelusze z piór, kwiatów czy tiulu widział już każdy. Villeroy & Boch we współpracy z projektantką Fioną Bennett pokazuje, że nakrycie głowy można stworzyć również z porcelany! Artystka, inspirując się designem niemieckiej marki, zaprojektowała fascynujące fascynatory z filiżanek, kubków i talerzy. Odważne, śmiałe i zaskakujące! Bo fani marki wiedzą, że porcelana może uderzyć do głowy!

Verushka, Katie Holmes, Christina Aguilera, a także Brad Pitt  i Ashton Kutcher - fascynujące kapelusze projektowane przez Fionę Bennett zdobiły głowy już niejednej hollywoodzkiej gwiazdy. Projekty Fiony Bennett można spotkać zarówno na ulicach, jak i na okładkach Vogue'a. A źródeł jej inspiracji można szukać w angielskiej miejscowości Ascot, gdzie co roku podczas wyścigów konnych prezentowane są niezwykle fantazyjne nakrycia głowy. Urodzona w Anglii artystka w latach 70. na stałe przeniosła się do Berlina, by tam tworzyć swoje fascynatory. Porcelanowe kapelusze, które zaprojektowała we współpracy z firmą Villeroy & Boch, to prawdziwy haute couture!

Tropikalna podróż - z porcelaną Amazonia

W tym projekcie Fiona Bennett łączy siłę porcelany z tiulem i delikatnymi motylami wykonanymi z jedwabiu. Kapelusz zainspirowany kolekcją Amazonia Villeroy & Boch to podróż po egzotycznej faunie i tropikalnej florze. Bo na porcelanie z tej serii feerią barw mienią się rajskie motyle i kolibry, owoce passiflory i pyłkowe wróżki.

Niecodziennie pióropusze - z porcelaną Audun

Pióra to klasyka w świecie kapeluszy! Fiona Bennett idzie o krok dalej Kolorowe pióra bażanta wyrastają wprost z porcelany w stylu retro - Audun Promenade ozdobionej biało-czarną kratką oraz Audun Ferme z rustykalnymi wzorami. Całość tworzy oryginalną koronę.

Czapki z głów! - z porcelaną Old Luxembourg

Kapelusz stworzony z filiżanki, imbryka i mlecznika z kolekcji Old Luxembourg uzupełniają ręcznie malowane jedwabne serwetki, na których odtworzono wzór z porcelany - rustykalne, niebieskie gałązki. Old Luxembourg to jedna z pokazowych kolekcji marki Villeroy & Boch, która swoją premierę miała w 1768 roku.

Gdy kawa uderza do głowy - z porcelaną La Classica Nuova

Kawa pobudza umysł! Fiona Bennett w tym projekcie wykorzystała filiżankę z kolekcji premium La Classica Nuova Villeroy & Boch o minimalistycznej, klasycznej formie. Z filiżanki unosi się tiulowa para, a na spodku czeka słodki dodatek. Bo kapelusz to wisienka na torcie w świecie mody!

Odważne art déco - z porcelaną La Classica Contura

Biała porcelana ozdobiona platynowymi obwódkami oraz geometrycznymi wzorami w stylu art déco przeplata się z gęsimi piórami. Kapelusz, w którym główną rolę odgrywa kolekcja La Classica Contura, tworzy odważną i śmiałą kreację. Jak na Fionę Bennett przystało!

Jak Wam się podoba ten projekt? My jesteśmy zachwyceni!

Zobacz wideo
Więcej o: