Stuletni dom w Szczecinie

Ten stuletni dom w Szczecinie jest pełen światła i ciekawych dodatków. Jasne wnętrza i starannie dobrane meble tworzą mocny kontrast i niezwykle ciekawą aranżację. Zapraszamy do środka!

Zaglądamy dziś do 100-letniego domu na szczecińskim osiedlu Gumieńce. Jeśli lubicie jasne, pełne światła i przestrzeni wnętrza, z pewnością spodoba Wam się ten projekt!

Rozbudowa i modernizacja parteru domu (ok. 65 m kw.)  to działo architektów z pracowni Loft Szczecin . Zaprojektowali oni również kominek, schody łączące trzy poziomy oraz większą część umeblowania. Z dębowego, olejowanego drewna wykonano stół jadalniany, sekretarzyk, komodę, stolik kawowy i szafki łazienkowe. Szafki kuchenne powstały z laminowanej sklejki, a blat jest z czarnego granitu.

Znajdziemy tutaj również sporo mebli vintage. Wypatrzymy wśród nich m.in. duńskie krzesła projektu Nielsa Mollera czy drobne meble medyczne z początku XX wieku. Zwraca uwagę fotel czeskiej produkcji z lat 60. Zaprojektowała go Magda Sepova.  Przedmioty te zostały kupione na aukcjach, a odrestaurowała je pracownia Loft Szczecin.

Mat. Loft Szczecin

Więcej o:
Copyright © Agora SA