Ściany w pionowe pasy. Modne wykończenie wnętrz

Pionowe pasy na ścianach, szczególnie czarno-białe, można coraz częściej spotkać w polskich mieszkaniach. Jest to prosty sposób na stylową i modną aranżację wnętrza.

Niegdyś pionowe pasy na ścianach były często spotykanym motywem. Po dłuższej chwili zapomnienia ponownie wracają do łask. Pasy można wprowadzić na tapecie lub malując je odręcznie. Najczęściej spotykane są czarno-białe, które szczególnie dobrze odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, klasycznych z przymrużeniem oka oraz w duchu vintage.Jest to jednocześnie bardzo graficzne zestawienie, które nie do końca dobrze się czuje w towarzyszenie innych wzorów. Za to bardzo dobrze komponuje się z gładkimi, jednokolorowymi powierzchniami.

Coraz częściej spotykane są także pasy w innych wersjach kolorystycznych, np. biało-szarej, biało-niebieskiej etc. Takie ściany mają w sobie zarówno coś z nowoczesności, jak i klasyki. Oprócz oryginalnego wyglądu dodatkową zaletą pasów jest możliwość optycznego korygowania proporcji pomieszczeń. Można dzięki nim optycznie podwyższyć mieszkanie lub zwęzić szeroką ścianę. Należy jednak uważać z pasami w bardzo małych pokojach - tak, silny graficzny wzór może je przytłoczyć.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA