Lampa IKEA nagrodzona w konkursie iF DESIGN AWARD 2016

Lampa RIGGAD wyposażona w bezprzewodowe ładowanie została nagrodzona w prestiżowym konkursie iF DESIGN AWARD. To jedna z najbardziej cenionych nagród w dziedzinie projektowania na świecie. Lampę wyróżniono w kategorii oświetlenie.

Badania konsumenckie pokazują, że wiele osób traktuje ładowanie telefonu jak przykry obowiązek. Z tego powodu IKEA stworzyła lampę RIGGAD, która bezprzewodowo ładuje smartfon, kiedy pracujemy. Wyzwaniem podczas projektowania było zarówno zredukowanie stresu związanego z rozładowywaniem się baterii, jak i ilości kabli znajdujących się na biurku. Wyposażona w regulowane ramię oraz klosz lampa RIGGAD daje skupione światło, idealne do czytania. Wewnątrz podstawki ma ukryty krążek do ładowania, dzięki któremu położony na nim telefon natychmiast zaczyna się ładować.

Chciałem zaprojektować ładowarkę, która pasowałaby do wnętrza domu, stając się jego częścią. Równie ważne było dla mnie to, by była łatwa w użyciu. Dzięki temu powstała ładująca podstawka o prostym, lecz interesującym designie

- podkreśla David Wahl, projektant w IKEA Sweden AB.

ZOBACZCIE NOWĄ KOLEKCJĘ IKEA WIOSNA-LATO 2016>>

iF DESIGN AWARD to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu przemysłowego. Od ponad 60 lat certyfikat IF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2400 uczestników z 53 krajów.

Jesteśmy dumni, że nasz projekt został doceniony przez najlepszych ekspertów w dziedzinie projektowania. Ogromnie cieszy nas, że spośród ponad 5000 nadesłanych prac z całego świata jury wyróżniło lampę IKEA. Mamy nadzieję, że ponadczasowy design RIGGAD oraz jej innowacyjne rozwiązania technologiczne znajdą uznanie również wśród klientów IKEA w Polsce

- komentuje Joanna Religa, External Communication Manager IKEA.

Lampa do pracy RIGGAD jest jednym z produktów z asortymentu IKEA umożliwiających bezprzewodowe ładowanie. Zastosowana w nich technologia Qi jest obecnie najpopularniejszym na świecie systemem wykorzystującym indukcyjną energię elektryczną. Korzysta z niej większość producentów telefonów, produkując sprzęt kompatybilny z nią. Telefony nieobsługujące technologii Qi również mogą być ładowane bezprzewodowo za pomocą pokrowca do ładowania VITAHULT.

Lampa kosztuje 229 zł.

Zobacz wideo
Więcej o: