Arena DESIGN 2016 już wkrótce

Od 8 do 11 marca Poznań stanie się europejską stolicą wzornictwa. ?Project-Process-Product? - to temat przewodni tegorocznej edycji areny DESIGN.

W programie wydarzenia można znaleźć ciekawe wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i warsztaty.

To blisko pięćdziesiąt różnorodnych propozycji dla projektantów i producentów, a także osób zainteresowanych szeroko pojętym tematem wzornictwa

- mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Tradycją areny DESIGN stały się spotkania z wybitnymi osobowościami świata designu i architektury. W tym roku w strefie FORUM wystąpią m.in. francuska projektantka Inga Sempé, Daniel Becker - gość specjalny wystawy VIVA LIGHT, Zuzanna Skalska, duet znanych polskich projektantów: Dorota Koziara i Tomasz Augustyniak, którzy opowiedzą o współpracy z podmiotem komercyjnym przy projekcie mebli miejskich, identyfikujących jego inwestycję czy Andrei Zerebecky i Łukasz Kosa z pracowni FOUR O NINE, znani na świecie projektanci obiektów użyteczności publicznej.

Przez cztery dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będziemy szukać potwierdzenia, że to użytkownik i jego cele winny być najważniejszym priorytetem w procesie projektowym, a korzystanie z produktu musi być efektywne, wydajne i w pełni satysfakcjonujące dla jego odbiorcy

- przekonuje Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.  

Obok wykładów arena DESIGN oferuje szereg wykładów tematycznych np. School of Form zaprasza na "Techniki kreatywne w biznesie" oraz "Koduj jak designer, koduj kreatywnie". Ciekawą propozycją będą też zajęcia z odnawiania mebli, które poprowadzi autor bloga Rzuć Pan Okiem - Paweł Machomet. Warsztatem, wyraźnie wpisującym się w motyw przewodni tegorocznej areny DESIGN będą z kolei zajęcia pt. "Potrzeba matką designu", które poprowadzi Dominika Drezner ze studia Janusz Kaniewski Design.

Szczegółowe informacje dot. programu: arenadesign.pl

Więcej o: