To mieszkanie w Gliwicach spłonęło doszczętnie. Architekci zamienili je w prawdziwą perełkę

Dziś pokazujemy Wam wyjątkową realizację. To 90-metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy w Gliwicach odrodziło się jak feniks z popiołów. Dosłownie, bowiem w trakcie pożaru uległo niemal całkowitemu zniszczeniu

Właściciele mieszkania potrzebowali pomocy w jego uporządkowaniu i dobrym zagospodarowaniu przestrzeni do nowych potrzeb. O pomoc poprosili architektów z pracowni INOSTUDIO - Magdalenę i Zbigniewa Gierczak.

Ze względu na duże zniszczenia, mieszkanie można było zaprojektować praktycznie od nowa i pozbyć się dotychczasowych niedogodności. Przebudowa polegała głównie na uproszczeniu istniejącego układu funkcjonalnego. Architekci zaproponowali maksymalne uproszczenie przestrzeni oraz użycie minimalnej ilości materiałów, form i kształtów.

Poprawione zostały proporcje między poszczególnymi pomieszczeniami. Powiększono małą, nieustawną kuchnię, która zajęła część zbyt dużego salonu. Wydzielono ją z salonu zabudową meblową, która pełni funkcję garderoby, kuchni, spiżarni i regału na książki w salonie. Powiększone i wyprostowane zostały pokój, łazienka i przedpokój.

Wnętrza są proste, ascetyczne, pozbawione ozdób. Nie ma tutaj znaczenia ilość, lecz jakość. Dominującym kształtem jest prosta, geometryczna forma oraz gładka powierzchnia ścian i mebli. Dzięki prostocie i umiarowi widoczny jest czytelny układ pomieszczeń, który daje poczucie przestronności, czystości oraz porządku. Minimalistyczna całość utrzymana w bieli została ocieplona dębową podłogą oraz blatami w kuchni.

Jak Wam się podobają te wnętrza?

Remont w 48h - metamorfoza salonu z kuchnią w budynku na warszawskim Mokotowie

Więcej o: