Dziecięcy pokój Kuby

Pokój dziecka to miejsce, gdzie nasze pociechy spędzają czas na zabawie, a gdy są starsze odrabiają lekcje i studiują. Urządzenie go w taki sposób, aby rósł wraz z nim, jest nie lada wyzwaniem. Każdy element musi być tu starannie przemyślany i spełniać określone zadanie.

Biel z wyraźnymi akcentami

Pokój Kuby z założenia miał być jasnym pomieszczeniem z białymi ścianami i meblami. Dominująca w pomieszczeniu biel miała służyć jako dyskretne tło do wielobarwnego świata dziecka, wypełnionego po brzegi kolorowymi zabawkami i książkami.

Chcąc ożywić wnętrze pomyślano o dywanie, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju Kuby. To właśnie na nim dziecko przebywa podczas zabaw na podłodze, zatem musi być łatwy do utrzymania w czystości i wytrzymały. Doskonale sprawdził się tu ręcznie tkany w geometryczne wzory, bawełniany dywan duńskiej firmy Liv Interior. Kolorystycznie harmonizuje on z bielą całego wnętrza a jednocześnie ożywia ją.

Podobną rolę spełniają także drewniane obrazki Timbergram, kolorowe naklejki ścienne Chispum oraz tekstylia. Pikowana, błękitna narzuta na łóżko wraz z kolorowymi poduchami Ferm Living stanowią mocną dominantę barwną i tworzą przytulny nastrój.

ZOBACZ TAKŻE: Dziewczęcy pokój córki Kamili Szczawińskiej>>

Meble, które „rosną”

Rodzice chcieli, aby meble w pokoju Kuby były trwałe i spełniały swoją funkcję wiele lat, dlatego wybór padł na markę Quax znaną z uniwersalnego wzornictwa. Łóżko, posiadające barierkę ze szczebelków, doskonale sprawdzi się teraz, kiedy Kuba jest jeszcze małym dzieckiem. Ma ono jednak 2 m długości i, po zdjęciu barierki, będzie spełniać swoją rolę nawet wtedy, kiedy chłopiec będzie całkiem dużym nastolatkiem. Wraz z prostą w formie, solidnie wykonaną komodą i szafą tworzy ono uniwersalny komplet mebli na lata.

W pokoju Kuby jest także kącik z biurkiem, przy którym chłopiec obecnie rysuje i bawi się, ale w przyszłości będzie miejscem nauki, dlatego miał być miejscem, w którym dziecko będzie z chęcią przebywało. Rodzicom Kuby zależało, aby meble były funkcjonalne i estetyczne. Zdecydowali się zatem na nowoczesne w formie biurko z krzesłem retro francuskiej marki Les Gambetts, ze względu na to, że jest wygodne i ergonomiczne.

Kreatywne zabawki

W pokoju dziecka nie może zabraknąć zabawek, które są źródłem radości Kuby, ale też stanowią dekorację. Indiańskie tipi to jego ulubione miejsce zabaw. Wielka przytulanka Quax może służyć jako siedzisko lub wielka poducha. Natomiast jeździk Vilac okazał się spełnieniem rajdowych marzeń Kuby.

Większość mebli i akcesoriów z pokoju Kuby można kupić w sklepie Muppetshop.

Remont w 48 godzin: metamorfoza małej łazienki w bloku w Ursusie

Więcej o:
Copyright © Agora SA