Targi Dom inteligentny i AV&HOME Cinema Show w Krakowie

157 marek zaprezentuje swoje nowości już w najbliższy weekend podczas TARGÓW DOM inteligentny oraz AV&HOME CINEMA SHOW w Krakowie. Piąta edycja będzie więc rekordowa!

Bang&Olufsen, BD Barcelona, Berker by Hager, Dynaudio, Grenton, Hormann, Husqvarna, Kruger&Matz, Loewe, MIELE, Panasonic, Roca to tylko niektóre z nich.

Polaków stać już na rozwiązania stosowane w domach inteligentnych oraz sprzęt AGD/RTV dobrej jakości

- przekonuje Arkadiusz Walus - organizator targów i show, które odbędą się w dniach 8-10 kwietnia 2016 w EXPO KRAKÓW.

Dwie trzecie Polaków interesuje się inteligentnymi rozwiązaniami, pozwalającymi na zdalne zarządzanie domowym sprzętem. Sporo już je zainstalowało.

Z przeprowadzonych na zlecenie firmy SOMFY badań wynika, że 84 proc. Polaków spotkało się już z pojęciem „dom inteligentny”. Kojarzy się ono głównie z rozwiązaniami, pozwalającymi na zdalne sterowanie oświetleniem (87 proc. wskazań), klimatyzacją czy alarmem (po 83 proc.), systemem automatycznego otwierania i zamykania bramy wjazdowej (81 proc.) oraz kamerami do domowego monitoringu (80 proc.). Mniej popularne okazały się natomiast „inteligentne” lodówki, samodzielnie zamawiające zakupy spożywcze i skonfigurowane ze smartfonem pralki (odpowiednio 42 proc. i 55 proc.). Jedna piąta ankietowanych Polaków, deklaruje, że mieszka już w domach wyposażonych w inteligentne rozwiązania. A 57 proc. badanych uważa, że taka forma sterowania urządzeniami będzie stanowić część wyposażanie niemal każdego domu w kraju; nie będzie na to trzeba czekać dłużej niż pięć lat.

Budowa domu, czy mieszkania inteligentnego od A do Z - czyli ekologicznego, pasywnego, energooszczędnego, a do tego na najwyższym poziomie komfortu i sterowania, to faktycznie spory wydatek. Jednak od kilku lat instalacje tzw. domu inteligentnego tanieją w oszałamiającym tempie. Na rynku oprócz oferty koncernów pojawiło się kilkanaście polskich firm, które konkurują z nimi nie tylko ceną, ale też jakością, nowatorskimi rozwiązaniami uniwersalnością. Potrafią uszyć ofertę na miarę potrzeb i możliwości finansowych Inwestora. Tych firm nie zabraknie na targach. Ruszają też nareszcie dotacje z prawdziwego zdarzenia służące pozyskiwaniu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych.

Dzisiaj za kilkaset złotych można np. kupić urządzenie z aplikacją na smartfona, które pokazuje, którędy z domu ucieka energia i podpowiada, co zrobić, aby pozbyć się takich pożeraczy. Od 800 zł kosztują urządzenia pozwalające na sterowania światłem w domu. Co istotne, na rynku są takie, które można instalować już na etapie urządzonego mieszkania, a nie tylko na etapie budowy. Sterowanie światłem ogranicza rachunki za prąd. Już więcej, bo kilka tysięcy, kosztują systemy zarządzania ogrzewaniem i chłodzeniem, m.in. sterowania klimatyzacją. Można też wydać kilkanaście tysięcy, aby w mieszkaniu używać przy wyjściu funkcji "wyłącz wszystko", sterować płynnie oświetleniem, optymalizować koszty ogrzewania za pomocą systemu elektrozaworów połączonych z czujnikami temperatury.

Już w tej chwili Polacy wydają rocznie ponad 150 mln zł na automatykę do domów, a rynek rośnie w tempie 20 proc. rok do roku.

Targi Dom InteligentnyTargi Dom Inteligentny mat. prasowe

Piąta edycja TARGÓW DOM inteligentny oraz AV&HOME CINEMA SHOW to trzy niezwykłe nowości.

Pierwsza (coś specjalnie dla Kobiet) to STREFA DESIGNU ewa&wnętrze Ewy Mierzejewskiej.

Druga dla miłośników audio i video, czyli pojedynek WINYL vs TAŚMA vs PLIK. Pierwszy taki na świecie!

Trzecia to STREFA ARCHITEKTA, gdzie będzie można zasięgnąć cennych konsultacji.

Targi to już piąta edycja w Polsce, poprzednie organizowane były na Stadionie Narodowym, a w tym roku pierwszy raz na południu, w Krakowie. Duże grono odwiedzających będą stanowili ci, którzy są w trakcie budowy domu lub wyposażania od podstaw mieszkania. Zamiast jeździć od sklepu do sklepu, spędzać tygodnie na poszukiwaniu informacji w internecie o konkretnych rozwiązaniach, przyjdą na targi, poświęcą jeden dzień na rozmowy z producentami, architektami, instalatorami i wyjdą z niezbędną wiedzą. Inna grupa, która na pewno nas odwiedzi, to pasjonaci śledzący rynek nowości.

Organizatorzy zadbali o osoby zainteresowane designem. Ewa Mierzejewska – niekwestionowana liderka polskiego STYLU i DESIGNU, wieloletnia redaktor naczelna DOM&WNĘTRZE oraz „Martha Stewart Living” (edycja polska), prowadząca programy telewizyjne o architekturze i designie, właścicielka portalu „ewa&wnętrze”, najlepsza polska blogerka wnętrzarska zorganizuje podczas targów specjalną strefę designu „ewa&wnętrze”. Zaprezentują się w niej designerskie i unikalne firmy z całego świata. Prawdziwa gratka dla miłośników stylu, elegancji, funkcjonalności i prostoty lub przepychu. Ewa będzie będzie również gwiazdą specjalnego wieczoru VIP, podczas którego opowie o tym, od czego zależy udana współpraca między inwestorem prywatnym a architektem.

Z kolei w strefie AGD nie zabraknie sprzętu dla najbardziej wymagających, nowoczesnych Pań domu oraz najnowszych robotów ułatwiających im pracę. Panowie będą mogli zaszaleć w strefie audio video oraz poznać instalacje domów inteligentnych, energooszczędnych i ekonomicznych. Młodzież wybrać i kupić słuchawki, a dzieci spędzić czas w specjalnej strefie dla nich.

Wojna światów na AV&HOME CINEMA SHOW 2016 - pojedynek trzech najważniejszych formatów w historii audio.

Arkadiusz Walus - organizator AV&HOME CINEMA SHOW 2016 przygotował dla odwiedzających niezwykłą atrakcję – możliwość bezpośredniego porównania trzech głównych formatów, które ukształtowały współczesne audio – taśmy magnetofonowej, płyt winylowych i plików muzycznych. W dodatku każdy z uczestników odsłuchów będzie mógł oddać głos na swojego faworyta. Wynik wyborów ogłoszony zostanie po AV&HCS, a wśród głosujących organizatorzy rozlosują atrakcyjne nagrody.

Pokazy porównawcze odbywać się będą z użyciem specjalnie na tę okazje skonstruowanego przełącznika przez cały czas trwania AV&HCS, w specjalnie zaadaptowanej pod względem akustycznym ok. 140 metrowej sali odsłuchowej. Swój udział już teraz zapowiedzieli muzycy, prezenterzy radiowi, oraz przedstawiciele branży audio.

System demonstracyjny zostanie oparty o intrygujące, rodzime i zarazem unikalne w skali światowej kolumny Zeta Zero Orbital 360. Świat taśm (w tym legendarnych Ampex Grand Master 499 Gold i Quantegy GP9) reprezentować będzie magnetofon Revox Studer A-700.

Zalety czarnej, winylowej płyty zaprezentuje najwyższy model gramofonu firmy AVID. Acutus Reference SP kosztujący niebagatelne 135 tysięcy złotych!

Więcej o: