Limitowana kolekcja IKEA ART PHOTOGRAPHY

Tej wiosny, IKEA przedstawia limitowaną kolekcję 11 plakatów autorstwa współczesnych artystów z całego świata. To niepowtarzalna okazja do posiadania w swoim domu wielkiej sztuki za niewielkie pieniądze. Trzeba się jednak spieszyć - kolekcja będzie dostępna wyłącznie przez pewien czas.

W ubiegłym roku w sklepach IKEA na całym świecie można było kupić limitowaną kolekcję 12 plakatów zaprojektowanych przez światową czołówkę artystów reprezentujących tzw. sztukę uliczną. Po sukcesie kolekcji STREET ART, w tym roku do sklepów trafiła limitowana kolekcja ART PHOTOGRAPHY.

ART PHOTOGRAPHY to 11 plakatów znanych lub dobrze zapowiadających się artystów
z całego świata. Kolekcja stanowi niezwykłą mieszankę - od prac wysoce abstrakcyjnych po figuratywne. Wszystkie pokazują niezwykłą różnorodność współczesnej fotografii artystycznej na świecie. Każda z prac jest jedyna w swoim rodzaju, nie tylko ze względu na to co prezentuje, ale również z powodu historii, jaka za nią stoi. Każdy z autorów zdjęć z kolekcji ART PHOTOGRAPHY posiada swój niepowtarzalny styl, odzwierciedlający jego doświadczenia, pasje i inspiracje.

Wśród zaproszonych do współpracy artystów znaleźli się: Mandy Barker (Wielka Brytania), Mathieu César (Francja), Bobby Doherty (USA), Nathalia Edenmont (pochodzi z Ukrainy, mieszka w Szwecji), Jill Greenberg (pochodzi z Kanady, mieszka w USA), Annika Von Hausswolff (Szwecja), Tanya Long (pochodzi z USA, mieszka w Holandii), Chad Moore (USA), Bára Prášilová (Czechy), Rankin (Wielka Brytania) i Robin (Francja).

Współpracując z artystami w ramach IKEA ART EVENT, chcemy pokazać, że sztuka nie jest zarezerwowana tylko dla nielicznych i można z nią obcować jedynie w galeriach  i muzeach. Na kilka wiosennych tygodni IKEA zmienia się w największą publiczną galerię świata. Kolekcja ART PHOTOGRAPHY to przykład demokratycznego designu. Umożliwiamy stworzenie domu, którego naturalną częścią staje się sztuka. Każdy może stać się posiadaczem wyjątkowego dzieła i zaprosić sztukę do swojego domu

- mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Limitowana kolekcja ART PHOTOGRAPHY jest dostępna od kwietnia br. we wszystkich sklepach IKEA w całej Polsce. Plakaty kosztują 39,99 zł. Wydrukowane zostały na papierze Nova TeckMatte 200 g/m2. Mają wymiary 61x91 cm.

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Więcej o: