Mały domek nad morzem

Ten mały, 39-metrowy domek nad morzem jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju. Lone i Nels uciekają tu od miejskiego zgiełku.

Lone i Nels są parą mieszkającą na co dzień w Holbak na północy Danii. Zaledwie 25 minut jazdy samochodem dzieli ich od Ellinge Lyng - małej wioski położonej na wybrzeżu. Właśnie tam znajduje się niewielki domek, który jest ich azylem, oazą ciszy i spokoju.

Para kupiła 39-metrowy dom, wybudowany w 1960 roku, blisko 10 lat temu. Był wtedy zaniedbanym, ciemnym "pudełkiem", w którym aż strach było mieszkać. 

Lone i Nels wiedzieli, że czeka ich mnóstwo pracy, aby domek stał się dokładnie taki, o jakim zawsze marzyli. Kiedyś ściany pokryte były były ciemobrązową, zniszczoną boazerią. Gdy ją zdjęto, oczom właścicieli ukazał się nieotynkowany mur. Pomalowali go białą farbą - od razu zrobiło się jaśniej. Odnowili także podłogi z długich, sosnowych desek. Meble "wyszperali" na pchlim targu.

Dom stoi na sporej działce z bezpośrednim zejściem na plażę. Z kuchni można wyjść na taras. Przy ładnej pogodzie, para "przenosi" kuchnię do własnego ogrodu. Tutaj myją warzywa i owoce oraz gotują na kuchence gazowej.

Musimy przyznać, że zakochaliśmy się w tym domu na pierwszy rzut oka!

Więcej o: