Sypialnia marzeń: modne pościele, poduszki i narzuty

Idealna sypialnia to taka, w której będziemy czuć się w pełni komfortowo. Głównym elementem tego pomieszczenia jest łóżko - to niejako jego wizytówka. Dodatkowo, dzięki niemu sen powinien sprawiać przyjemność i być w pełni komfortowy. Dlatego ważne jest zadbanie o wygląd oraz estetykę tego pomieszczenia. Pomogą w tym ciekawe pościele oraz koce i narzuty.

Chyba nikt nie wyobraża sobie sypialni bez pościeli. Kiedyś popularne były modele z kory lub całkowicie gładkie. Dziś uznaniem cieszy się satyna, ale także i flanela. Modele satynowe możemy podzielić na trzy rodzaje: bawełniane, bawełniano-jedwabne oraz z czystego jedwabiu. Najtańsze są proste zestawy wykonane z gęstosplotowej, czesanej bawełny, która poddawana jest specjalnym zabiegom. Dzięki temu uzyskiwany jest błyszczący efekt. Pościele wykonane jedynie z jedwabiu posiadają bardzo elegancki, klasyczny wygląd i są dużo droższe od pozostałych typów. Tradycyjna pościel z kory posiada ciekawą wklęsło-wypukłą fakturę i wykonana została z tkaniny bawełnianej. Ma wiele zalet, albowiem nie gniecie się, jest łatwa w czyszczeniu i znakomicie się prasuje. Głównym minusem jest to, że ten rodzaj jest w dotyku dość szorstki. Jeśli stanowi to przeszkodę, warto zdecydować się na pościel wykonaną z gładkiej bawełny . Jest uniwersalna, świetnie nadaje się do praktycznie każdej sypialni. Dodatkowo taka pościel może posiadać nadruk, haft, a nawet wypukłą aplikację ozdobną. Do łask powraca także pościel flanelowa, która jest miękka, lekka, ale też i bardzo ciepła - będzie znakomitą opcją na zimę.

W każdej sypialni znakomicie sprawdzą się także koce oraz narzuty na łóżko. Te pierwsze służą do ogrzewania i pełnią funkcję praktyczną, zaś kapy przeznaczone są do nakrycia nie tylko pościeli, ale również i kanapy, czy wersalki. Ma chronić przed zabrudzeniem oraz kurzem, ale dodatkowo pełni rolę dekoracyjną. Narzuty i koce wykonuje się z różnych materiałów. Najpopularniejsze są te wykonane z wełny. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na naturalny bądź sztuczny produkt, jego zaletą będzie zapewnienie nam ciepła. Należy jednak być ostrożnym podczas prania - wełniane modele mogą tracić swój pierwotny kształt oraz kurczyć się podczas prania w pralce.

Dodatkowo koce produkuje się także z polaru, czyli lekkiej tkaniny, która znakomicie trzyma ciepło. To odpowiednia opcja, jeśli zimą brakuje nam ciepła i potrzebujemy się ogrzać. Podobnie sprawują się modele akrylowe, które oprócz tego, że posiadają te same właściwości, co koce polarowe, to dodatkowo mogą posiadać różnego typu wzory. Na akrylu bez trudu można nadrukować dowolne obrazy, czy motywy bajkowe, co dobrze sprawdza się w przypadku produktów dla dzieci.

Kupując narzuty i koce warto zwrócić uwagę na ich wymiar. Odpowiednio dobrana osłona na łóżko powinna zakrywać jego całą powierzchnię. Najlepiej wybrać rozmiar większy od wymiarów łóżka - dzięki temu zasłonimy też wszystkie boki mebla. Oprócz tego warto pamiętać o dopasowaniu kolorystycznym narzut oraz koców do naszej sypialni. Sprawdź ranking najpopularniejszych produktów z tej kategorii!

Copyright © Agora SA