Postaw na fotel - wybierz modny model idealny do Twojego domu

Salon to miejsce, w którym regenerujemy się po ciężkim dniu. To tutaj najczęściej odpoczywamy, spędzamy swój wolny czas, np. oglądając filmy, czytając książki czy spotykając się ze znajomymi. Dlatego ważne są wygodne meble, które będą ciekawie wyglądać, a przy tym pozwolą nam odprężyć się. Wygodny fotel jest znakomitym rozwiązaniem do absolutnie każdego salonu. Dobrze dobrany pasować będzie do wnętrz o klasycznym, skandynawskim, nowoczesnym czy barokowym wyglądzie. Wybierając odpowiedni fotel do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę na jego rodzaj oraz materiał, z którego został wykonany.

Kupując fotel warto zwrócić uwagę na jego kształt i rodzaj. Do najpopularniejszych zaliczamy modele o klasycznej formie. Mają prostokątne oparcie, umieszczone dość nisko podłokietniki, a także tradycyjną budowę siedziska. Zdarzają się także produkty, które posiadają dodatkowe funkcje, jak regulowany zagłówek czy schowek, np. na pilota od telewizora. Fotele o budowie klasycznej można dopasować do każdego miejsca w pokoju, ponieważ są uniwersalne. Znacznie nowocześniejszą formą charakteryzują się modele typu jajo (tzw. egg). Mają modny obecnie kształt: duże, półokrągłe oparcie oraz siedzisko, a także wygodne zagłówki, na których można oprzeć głowę, np. podczas czytania ulubionej książki. Posiadają możliwość obracania się, poprzez co niektórym mogą przypominać fotele biurowe. Zbliżone do foteli egg są modele określane jako swan - różnią się przede wszystkim wysokością oraz kształtem oparcia, lecz podstawa jest taka sama. Kształt tego fotela przypomina swoją budową tułów łabędzia bądź kielich, dzięki czemu zachwyca dość niebanalną formą. Znakomicie sprawdzi się w nowocześnie urządzonych salonach. Wśród popularnych foteli wyróżnić można także meble kubełkowe - posiadają pionowe i dość krótkie oparcie. Mają kwadratową lub okrągłą formę, świetnie sprawdzają się podczas siedzenia, albowiem zapewniają duży komfort.

Dodatkowo wybierając fotel do salonu warto spojrzeć na materiał, z którego został on wykonany. Jakość obicia przekłada się na trwałość mebla. Dodatkowo kolor tapicerki powinien być dopasowany do pomieszczenia i jego kolorystyki. Fotele produkuje się z wielu różnych materiał, z których dużą popularnością cieszy się skóra naturalna oraz ekologiczna. Jest łatwa w czyszczeniu, jednak do pielęgnacji należy użyć specjalnych produktów odpowiednio nawilżających materiał. Często fotele pokrywa się także tkaninami - pluszem, filcem czy bawełną. Ich sprzątanie jest bardziej utrudnione, ale niektóre modele posiadają możliwość zdjęcia obicia.

Przede wszystkim wybierając wygodny fotel do salonu należy zwrócić uwagę na jego fason oraz to, czy będzie pasować do pomieszczenia. Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, zobacz ranking najpopularniejszych produktów.

Copyright © Agora SA