GDEL & Friends - warszawski showroom z duszą

Monika i Darek długo szukali miejsca na idealny showroom. Znaleźli je na warszawskiej Woli. Zobaczcie GDEL & Friends - to nasze miejsce tygodnia!

O showroomie i przedstawieniu swoich produktów myśleli już od ponad 2 lat – od chwi;o, gdy rozpoczęli produkcję własnych mebli i dodatków do wnętrz pod marką GDEL. Gdy poznali wiele wspaniałych osób, które podobnie jak oni wykonywali produkty do wystroju wnętrz zdecydowali, że to właściwy moment, aby rozejrzeć się za własną przestrzenią.

Minął kolejny rok zanim znaleźli miejsce, które spełniłoby wiele wymagań. Udało się to przez zupełny przypadek. Gdyby nie ortodonta córki pewnie nie prędko trafiliby w te rejony. Ogłoszenie na wielkiej witrynie o długości 9 metrów przy skrzyżowaniu Żelaznej i Chmielnej - Wola na granicy Śródmieścia, obok prestiżowych, nowych budynków biurowych to był strzał w dziesiątkę. Po dwóch tygodniach negocjacji przystąpili do działania.

Monika zajmuje się aranżacją wnętrz a Darek remontami, więc byłe wnętrza sklepu Carreffour przemienili w ciągu miesiąca w designerski showroom GDEL & Friends z wyszukanym designem z polski i ze świata. Wyburzyli ściany, postawili antresolę, toaletę przenieśli do piwnic tworząc ponad 150 m kw.  powierzchni ekspozycyjnej. Powstało miejsce pełne mieszanki stylów i produktów. Pozornie niepasujące rzeczy tworzą klimat, który powoduje, że klienci którzy tu wchodzą chcą...tu zamieszkać. Do tego niesamowity zapach naturalnych świec sojowych i szum wody z betonowej fontanny. Na betonowych, oryginalnych słupach odkrytych podczas remontu przymocowany został mech, czarny sufit daje wrażenie wysokości a dmuchane szklane lampy na tle kwiecistej tapety tworzą zadziwiający efekt. Do tego intensywnie zielone, oryginalne rury i huśtawka na której bujają się klienci. Nareszcie jest miejsce, gdzie GDEL na żywo pokazuje swoje produkty. Do współpracy, bo przecież element „& Friends” zobowiązuje zaprosili głównie marki polskie. Znalazły się tutaj Lako, Inżynieria Designu, Ani Ani Ceramika, Kalva, WeLove Beds, Lilla Sky, Miloni, Bixbit, Purpura, Ende, Oslo, ale również zagraniczne, takie jak Bloomingville, Zuvier, Dark.

Ale to nie wszystko – znajdziecie tam także obrazy Lecha Batora, zdjęcia Andrzeja Bocheńskiego oraz angielskie kuchnie Stove i ekskluzywne rowery Mad Bicycles wykonywane na specjalne zamówienie. Design & Lifestyle.

Dorota Szelągowska pokazała swój dom na Warmii. Robi wrażenie! Nie obyło się bez problemów. "Nie opłaca się..."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.