Jak dopasować sofę do swojego salonu? Wybieramy idealną sofę

Urządzając salon warto pamiętać o jednym - jego głównym meblem jest wygodna i rodzinna sofa, na której spędzać będziemy wiele czasu. Współczesne modele różnią się od tych, które pamiętamy z wczesnych lat 90. Dostępne są funkcjonalne i bardzo komfortowe kanapy, na których z radością będziemy oglądać telewizję czy czytać książki. Warto dopasować ten mebel do swojego salonu - dzięki temu uzyskamy nowoczesny wystrój.

Odpowiednio dobrane sofy mogą stać się głównym elementem każdego pomieszczenia. Często decydujemy się na klasyczne kolory, które komponują się z meblami czy wystrojem. Dzięki temu zyskujemy na praktycznym i uniwersalnym wyglądzie. Jednak bardziej odważni stawiają na kanapy w nietypowych, żywych kolorach. Takie rozwiązanie to sposób na to, by uzyskać stylowe i niepowtarzalne wnętrze. Na topie są zwłaszcza cytrynowo żółte i turkusowe sofy, na których znakomicie prezentują się stonowane poduszki. To świetne wyjście np. do salonów o jasnych, jednolitych ścianach i tradycyjnych meblach. Taki element doda całości charakteru.

Wybierając sofę do salonu warto pomyśleć nad jej funkcjonalnością. Powinna być przede wszystkim miękka i bardzo wygodna. Dzięki temu z radością będziemy delektować się siedzeniem na niej. To świetne miejsce, by odpocząć po ciężkim dniu pracy. Oprócz tego należy pamiętać o wytrzymałości. Kanapy to meble, które mają służyć nam przez naprawdę wiele lat. Dlatego postawmy na tapicerkę, którą łatwo wyczyścić i pielęgnować. W domach, gdzie grasują zwierzaki, jak psy czy koty nie sprawdzą się modele pokryte aksamitem. Sierść ciężko usunąć, a tego rodzaju wersalka będzie wymagała bardzo częstego czyszczenia. Najlepsze jest skórzane obicie, które najłatwiej umyć - wystarczy czysta szmatka oraz impregnat.

Decydując się na zakup sofy warto zastanowić się nad tym, czy mebel ten ma posiadać funkcję spania. To rozwiązanie, które sprawdza się np. w małym mieszkaniach lub wtedy, gdy często nocujemy u siebie gości. Dzięki kilku prostym ruchom, tradycyjna sofa może przekształcić się w dość wygodne łóżko, często przeznaczone dla dwóch osób. W środku znajduje się pojemnik na pościel, które może służyć także jako schowek. Oprócz tego liczy się wielkość. Mniejsze modele to takie, które są w stanie pomieścić dwie lub trzy osoby. Kanapy narożne najczęściej pozwalają wygodnie rozsiąść się większej ilości gości czy domowników.

Dopasowując mebel do naszego pomieszczenia zwróćmy także uwagę na wymiar sofy. Najczęściej wybiera się ją podłóg wielkości pokoju lub ilości osób, które mają z niej korzystać. W dużych salonach niewielka kanapa nie będzie prezentować się zbyt efektownie i odwrotnie - w mniejszych, zbyt obszerna sofa będzie wyglądać przytłaczająco. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie zmierzyć zarówno pokój, jak i mebel - dzięki temu idealnie dopasujemy jedno do drugiego. Dobrym rozwiązaniem jest także zerknięcie na ranking sof i kanap . To sposób, by wybrać najlepsza opcję dla naszego domu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.