Niewielki balkon - jakie meble wybrać? Jak urządzić balkon?

Mieszkańcy bloków wiedzą, jak ważnym miejscem jest balkon. To niewielka namiastka prawdziwego ogrodu. Dlatego często jest naszym oczkiem w głowie i chcemy, by wyglądał znakomicie. To miejsce, w którym możemy odpocząć, odstresować się po ciężkim dniu lub choć trochę poobcować z naturą. Wypoczynek w takim miejscu jest naprawdę ważny, dlatego należy zadbać oto, by balkon prezentował się znakomicie, był funkcjonalny i zapewniał takie same warunki jak nie jeden taras.

Pomimo tego, że balkon jest niewielkim miejscem, to możemy tutaj swobodnie spędzać wiele czasu. Warto przede wszystkim zainwestować w meble ogrodowe oraz fotele i krzesła ogrodowe, na których usiądziemy, by np. przeczytać książkę. Tradycyjne zestawy są bardzo rozbudowane - zawierają wiele elementów, nadają się do ogrodów czy na tarasy. Jednak dostępne są także meble, które w sam raz nadadzą się na balkon. Tutaj przede wszystkim musimy zadbać o jedno - nie możemy zagracić przestrzeni dookoła nas. Funkcjonalny balkon to taki, na którym możemy się swobodnie poruszać i miło spędzać czas.

Przede wszystkim przydadzą się krzesła lub fotele ogrodowe . Te pierwsze dają nam możliwość większego odpoczynku, ponieważ często posiadają opcję regulacji oparcia i pochylenia siedziska. Posiadają podłokietniki, na których swobodnie możemy oprzeć ręce. Możemy dobrać do nich wygodne i piękne poduszki, które zwiększą komfort użytkowania. Oprócz tego znajdziemy też krzesła ogrodowe, które pasują m.in. do stolików. Najlepiej wybrać modele składane - bez przeszkód schowamy je zimą lub w momencie, gdy będziemy potrzebować więcej przestrzeni. Zestawy mebli ogrodowych najczęściej składają się z krzeseł lub foteli oraz niewielkiego stolika bądź kompletu z sofą. W przypadku bardzo małego balkonu znakomitą opcją będzie wybór podwieszanego blatu , który montujemy na specjalnych haczykach na balustradzie. To rozwiązanie, które zaoszczędza wiele miejsca.

Niezależnie od tego, czy wybieramy zestaw mebli, czy krzesła lub fotele - zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Najczęściej produkuje się je z rattanu naturalnego bądź tzw. technorattanu. To tworzywo, które przypomina swoim wyglądem produkt naturalny, jednak jest łatwiejszy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Oprócz tego najczęściej korzysta się także z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego.