Nowa kolekcja IKEA pełna naturalnych materiałów. Współtworzyła ją Polka [CENY]

W sklepach IKEA w całej Polsce dostępna jest kolekcja ANVÄNDBARz produktami wspierającymi zrównoważony styl życia na co dzień. Przedmioty te wykonane zostały z naturalnych materiałów, takich jak drewno, bawełna czy szkło. Wyróżnia je ponadczasowe skandynawskie wzornictwo, które sprawdza się w każdym wnętrzu. Część produktów kolekcji ANVÄNDBAR powstała we współpracy z polską projektantką, Mają Ganszyniec.

Zaprojektowana zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, kolekcja ANVÄNDBAR to produkty, które ułatwiają codzienne życie w domu. Od pielęgnacji roślin, przez gotowanie oraz przechowywanie żywności aż po segregację odpadów. Poprzez serię ANVÄNDBAR IKEA pokazuje, że zaczynając od małych i prostych czynności w zaciszu domowym, możemy być częścią czegoś znacznie większego. Dzięki temu każdy może stać się odpowiedzialny za naszą wspólną planetę.

Pragnęliśmy stworzyć kolekcję, która ułatwi prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. Wierzymy, że nawet najdrobniejsze czynności mają ogromy wpływ na stan naszego środowiska. Dzięki połączeniu skandynawskiego wzornictwa oraz pomysłowym rozwiązaniom zastosowanym w kolekcji ANVÄNDBAR od dziś możemy to robić w bardzo stylowy i piękny sposób

- podkreśla Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Produkty z kolekcji ANVÄNDBAR wykonane zostały z naturalnych materiałów – drewna, bawełny, szkła i gliny. Znajdziemy wśród nich samonawadniające się doniczki, które zapewniają roślinom stałe dostarczanie wilgoci, dzięki czemu pobierają wodę, kiedy są spragnione. Więcej zieleni w domu zapewni również drewniana ławka z podłokietnikami
i skrzynką na kwiaty, dzięki której poczujesz się w swoim domu jak w parku. Z kolei jeśli przestrzeń domowa jest ograniczona, pomocne okażą się wiszące tace i osłonki na doniczki. Uzyskamy efekt zielonego ogrodu, bez konieczności zajmowania powierzchni użytkowych.

W skład serii ANVÄNDBAR wchodzą również produkty dla miłośników gotowania
w szwedzkim stylu. To gliniane garnki, które po namoczeniu w wodzie zapewniają, że przygotowywana potrawa nie traci wilgoci i gotuje się w stałej temperaturze. Są idealne dla osób, które lubią przygotowywać zdrowe potrawy z mniejszą ilością tłuszczu. Doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety będzie dwupoziomowa kiełkownica wykonana
z naturalnej gliny. Od tej pory zawsze będą pod ręką świeże kiełki fasoli bez zbędnej fatygi i dodatkowych opakowań.

Jak przechowywać owoce oraz warzywa, aby dłużej zachowały swoją świeżość? Rozwiązaniem mogą okazać się bawełniane torby wielokrotnego użytku, które z łatwością można wziąć ze sobą do sklepu i zapakować zakupy. Różnokolorowe tasiemki ułatwią nam identyfikację zawartości.

Prowadzenie zrównoważonego stylu życia wcale nie wymaga od nas posiadania ogromnego domu. Dzięki połączeniu drewnianej ławki z pojemnikami do segregowania suchych odpadów zyskamy więcej miejsca w domu, gdy postawimy ją przy drzwiach wejściowych. Zapewnimy sobie wygodne miejsce do zakładania butów i ułatwimy wynoszenie kosza z odpadkami.

Potrzebujesz inspiracji i pomocnych wskazówek dotyczących oszczędzania energii, wody czy recyklingu? Znajdziesz je w książce „Przyjazne domy”, w której zebrano wiele cennych porad, dzięki którym nauczymy się, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, już we własnym domu.

Kolekcja ANVÄNDBAR dostępna jest we wszystkich sklepach IKEA w całej Polsce od kwietnia 2016 roku.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.