Dom z kartonu, który szybko się składa

Dom z kartonu? Oczywiście! Wikkel house - to tani, ekologiczny dom z tektury, który jest wytrzymalszy niż myślisz. Czas jego budowy to zaledwie 24 godziny.

Przy budowie domu, coraz więcej osób zwraca uwagę na ekonomiczność i to, czy budynek nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Właśnie dla wszystkich takich osób stworzono Wikkel house - dom z kartonu. Taką dobrą alternatywę dla obiektów z drewna czy cegły wymyślił amsterdamski kolektyw Fiction Factory. Wikkel house jest projektem całorocznym, ale również sprawdza się jako domek letniskowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czasem zmieniał swoje zastosowanie. Kiedy nasze potrzeby się zmienią, będziemy mogli odłączyć lub dołączyć dodatkowe pomieszczenia.

Każda z kartonowych chat może składać się z innych modułów. Je można zmontować w ciągu zaledwie jednego dnia. Każdy z elementów waży prawie 500 kilogramów. Co ważne, są łatwe w transporcie, więc budynek można przenosić w dowolne miejsca na świecie. Osobne sekcje Wikkel house wykonane są z dwudziestu czterech warstw tektury, która jest chroniona przed wilgocią dzięki specjalnej wodoodpornej, oddychającej błonie. Na zewnętrznej elewacji wykorzystano drewniane deski, wewnątrz króluje sklejka. Dlatego projekt holenderskich designerów może wytrzymać nawet 100 lat.

Dokładna cena Wikkel house nie jest jeszcze znana, ale twórcy obiecują, że będzie znacznie tańszy niż standardowy dom murowany czy drewniany.

Jak mieszka Michał Szpak? Jego mieszkanie należało kiedyś do Mieczysława Fogga

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.