Holenderski projekt "Tribute to Death". Popielniczka czy sztuka?

"Tribute to Death", to projekt dla palących, którego autorem jest designerka Jessie Derogy. Czy popielniczka spodoba się wielbicielom szarego dymku?

Palacze to wciąż duża grupa osób. Właśnie oni często lubi otaczać się szczególnymi i nietuzinkowymi gadżetami, które dodają zwyczajowi palenia papierosów szczególnego charakteru. Palacze wybiegając gadżety zazwyczaj skupiają się na zapalniczkach i popielniczkach.

O takich osobach pomyślała designerka Jessie Derogy, która zaprojektowała popielniczki-rzeźby "Tribute to Death" (pol. "Hołd dla śmierci").

Projekt jest złożony z dwóch części. W pierwszym wariancie autorka wymyśliła popielniczkę, formą przypominającą wulkan, na którego wierzchołku można odkładać papierosa. Całość osadzona jest na podstawie, które jest imitacją jeziorka.

W wariancie drugim designerka z Eidhowen wykorzystała metalową rurkę, którą włożyła w szklany pojemnik. Okrągła piaskownica, która jest osadzona na środku konstrukcji, służy do zbieranie petów. Natomiast popiół z papierosa, który spada przez rurkę do szklanego pojemnika, przypomina klepsydrę.

Sam projekt, zgonie z ideą autorki ma dotykowo ukrytą metaforę. Popielniczka ukazuje "cykl życia", gdzie zapalanie papierosa będzie symbolizować życie a popielniczka śmierć.

DIY: Lampa z butelki i lampek choinkowych

Więcej o: