Zapraszamy na Targi Rzeczy Ładnych. Weekend z dobrym designem

Już w najbliższy weekend, 21 i 22 maja Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na kolejną wiosenną edycję na warszawski Plac Unii. TRŁ to nie tylko wielkie zakupy, ale święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą. W jednym miejscy spotka się ponad 130 najlepszych firmi projektantów.

Targi Rzeczy Ładnych to najpopularniejsze targi designu w Warszawie. Poprzednie edycje dwudniowej imprezy odwiedziło do tej pory prawie 50 tys. osób. Na najbliższą imprezę organizatorzy zaprosili producentów mebli i akcesoriów, designerów i grafików.

Ciągle szukamy nowych firm i zjawisk. Chcemy, żeby TRŁ były przeglądem tego, co najciekawsze w polskim designie

- mówią organizatorzy.

Duża część to debiuty, ale pojawią się także uznane marki i nazwiska - kilkunastu wystawców ma na koncie nagrody MUST HAVE z Łódź Design Festival oraz nagrody zagranicznych festiwali.

 TRŁ to ogromny wybór oryginalnych mebli, lamp, porcelany, tekstyliów, akcesoriów do domu, zabawek oraz książek i plakatów.

Motywem przewodnim tej edycji imprezy będą:

- strefa „Zielono mi” - pojawią się kwiaty, rośliny i akcesoria ogrodowe, a także warsztaty na Dzień Matki z malowania doniczek i sadzenia kwiatów

- oraz „Design dla najmłodszych” - Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, w strefie DZIECKO zaprezentują się dziesiątki producentów najbardziej oryginalnych książek, mebli i zabawek dla najmłodszych – zapewnimy znakomity wybór prezentów dla najmłodszych.

Ozdobą imprezy będzie jak zawsze Strefa Print - najpopularniejsi współcześni ilustratorzy będą bezpośrednio sprzedawać swoje sygnowane prace. Nie zabraknie też oczywiście strefy RETRO z odnowionymi meblami i kultowymi przedmiotami z poprzedniej epoki. Imprezie będą towarzyszyły wydarzenia specjalne i premiery opisane poniżej i promowane na facebook.com/Targirzeczyladnych.

Targi Rzeczy Ładnych to cykliczna impreza popularyzująca polski design i dobrze zaprojektowane przedmioty. Jej celem jest przybliżanie firm i projektantów szerokiej publiczności.

Wierzymy, że dobrym designem można otaczać się niezależnie od grubości portfela

- mówią organizatorzy: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Do tej pory podczas 6. edycji TRŁ zaprezentowało się ponad 350 marek, odbyło się kilkadziesiąt spotkań i wykładów o projektowaniu i architekturze.

Atrakcje na Targach:

Strefa Zielono mi! Podczas tej edycji na Targach Rzeczy Ładnych będzie dużo „zieleni”. W świat kwiatów zabierze Was m.in słynna kwiaciarnia Warsztat Woni prowadzona przez Martę Gessler, a także niesamowita szkółka rodziny Grabczewscy , której historia sięga 1936 roku! Marta ze swoimi pięknymi pomysłami i kwiatami domowymi. Szkółka Grąbczewskich z niespotykanym wyborem roślin - od bylin, po wielkie, dojrzałe drzewa, pod ogrody, zielone przestrzenie, z których nie chce się wychodzić.

Warsztaty Zmaluj kwiata Mamie z GrowRaw w Strefie Zielono mi!

Z okazji Dania Matki w sercu tej Zielonej Strefy zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty z GrowRaw. Samodzielnie pomaluj betonową doniczkę, zasadź kwiatka i wręcz swojej Mamie. Jeśli chcesz mieć oryginalny i własnoręcznie przygotowany prezent – na targach będzie doskonała okazja! W warsztatach mogą brać udział i dorośli i dzieci.

Zapewniamy: betonowe doniczki, farby, pędzle, rośliny, ziemię i keramzyt.

Wpadajcie i zmalujcie kwiata Mamie!

Liczba betoniczek ograniczona.
Warsztaty odbędą się Strefie Zieleni w przestrzeni wystawienniczej.

Warsztaty twórcze dla dzieci z Wydawnictwem Tashka i Felamela

Przez cały czas trwania targów w kąciku dla dzieci będzie można pomalować ŚCIANĘ E2rda (od 5 do 105 lat). Wreszcie możesz dać upust swojej potrzebie mazania po ścianie. Z TASHKĄ to możliwe! Przyjdź i wymyśl nowe historie E2rda bohatera, który tak naprawdę jest rysunkiem pewnego chłopca.

Dodatkowo w godz. 13:00- 14:00 odbędzie się dodatkowy warsztat z książką NIEBIESKA KAPTURKA – wydawnictwo TASHKA - zrób swoją własną wersję nakrycia głowy Niebieskiej Kapturki (od 5 do 105 lat) Wymyślamy, kleimy i ozdabiamy własną wersję nakrycia głowy Kapturki.

Warsztaty odbędą się w kąciku dla dzieci w przestrzeni wystawienniczej/strefa dziecko

Warsztaty animacji dla dzieci z Esy Magnesy

Codziennie w trakcie targów o godz. 12 i 15 Esy Magnesy zapraszają rodziców z dzieciakami na warsztaty z animacji filmowej z użyciem kolorowych magnesów.
Warsztaty odbędą się na stoisku Esy Magnesy w przestrzeni wystawienniczej/strefa dziecko

 PRZYPOMINAMY:

Targi Rzeczy Ładnych

Design/Meble/Lampy/Zabawki/Plakaty/Wykłady/Wystawy

Sobota i niedziela 21-22 maja

Plac Unii City Shopping, ul. Puławska 2

godz. 11-20
Wstęp 8,90 (w prezencie magazyn Dom & Wnętrza)
Wstęp 5 zł (bez magazynu)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.