Paged Collection - piękno tkwi w prostocie

Polska marka meblarska Paged słynie z prostych designerskich mebli. Ostatnio podbiła rynek kontraktowy nową kolekcją krzeseł Aldo.

Paged działa w Polsce od 1881 roku. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że mamy tak doświadczone firmy meblarskie. Dziś marka ma swoje zakłady w Jasienicy, Sędziszowie Małopolskim i w Jarocinie. To właśnie w tych lokalnych fabrykach powstają meble znane później na całym świecie.

Marka Paged - dziś

Podczas produkcji swoich mebli marka korzysta nie tylko z nowoczesnych zdobyczy techniki, lecz także bazuje na tradycyjnych technikach rzemieślniczych, które nadają im ponadczasowego charakteru. Cechą rozpoznawczą Pagedu jest giętkie drewno i profilowana sklejka - dzięki nim meble są lekkie i zgrabne. Jednakże mimo swojej delikatności, są to meble, których wizytówką jest solidność.Głównym celem marki jest tworzenie mebli użytkowych, które będą służyły klientom przez wiele lat. Dlatego podwyższono jakość konstrukcji i zastosowano specjalne rodzaje wykończenia. Paged Collection ma niezwykle różnorodną ofertę i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kolekcja Aldo

Kolekcja Aldo jest efektem pracy Husarska Design Studio, Jadwigi Husarskiej-Sobiny we współpracy z Magdaleną Paleczną. Podczas kwietniowych targów Salone del Mobile 2016 marka zaprezentowała nową kolekcję kontraktową - wśród niej znalazły się krzesła Aldo. Nowa seria mebli spotkała się z dużym zainteresowaniem. Doceniono wówczas nowoczesny design oraz funkcjonalność, która na rynku kontraktowym jest podstawą. Zachwyciło nas wykorzystanie tradycyjnej techniki gięcia drewna na gorąco. Dzięki temu oparcie oraz tylne nogi modelu wygięto z jednego kawałka drewna bukowego! Kolejnym nawiązaniem do klasyki, lecz tym razem w kwestii designu, było utworzenie oparcia w stylu windsorskim, którego szczeble rozchodzą się w kształcie pawiego ogona.

Największym wyzwaniem dla projektantów było stworzenie krzeseł Aldo tak, aby można było sztaplować siedziska jedno na drugie. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty nie zajmują zbyt wiele miejsca. Funkcjonalność serii Aldo pozwala wykorzystanie jej w miejscach publicznych.

Na kolekcję składa się krzesło oraz stołek barowy.

Więcej o: