Dobierz koszulę na rozmowę o pracę

Koszula to taka część garderoby, którą każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Powinna perfekcyjnie leżeć, zawsze być idealnie wyprasowana i mieć nieskazitelny kołnierzyk. Tylko taka nadaje się do założenia na rozmowę kwalifikacyjną. Dobrze dobrana powinna komponować się z marynarka i pasować do spodni. Na co zwrócić uwagę wybierając koszulę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar koszuli . Tutaj są dwa sposoby doboru i mierzenia - wielkość kołnierzyka oraz samej koszuli. Przede wszystkim prawidłowo dopasowany model powinien mieć kołnierzyk o obwodzie szyi takim samym, jak nasza - dodatkowo powiększonym o kilka centymetrów - najlepiej o grubość jednego, dwóch naszych palców. Wtedy będzie dobrze wyglądać, a jednocześnie nie będzie upijać. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kształt kołnierza - powinien pasować do naszej twarzy, szyi, czy marynarki bądź garnituru.

Dokładnie sprawdźmy także rozmiar koszuli - ten określany jest zazwyczaj przez wzrost. Dobieramy model w zależności od tego, jakie mamy wymiary. Należy jednak pamiętać, że odpowiednia koszula nie powinna być ani za krótka (będzie wychodzić nam spod spodni), ani za długa (nie damy rady jej wpuścić do środka). Prawidłowy rozmiar to taki, który leży blisko ciała, nie krępuje ruchów, a jednocześnie nie wisi bez ładu.

Kupując koszulę , która nada się na rozmowę kwalifikacyjną zwróćmy uwagę na jej typ, czyli fason. Przede wszystkim wyróżniamy tzw. custom-fit, standardowe modele, które mają pasować do każdej sylwetki. Powinny przylegać do ciała, mieć wcięcie w talii. Najczęściej wykonywane są z materiałów z domieszką stretchu, dzięki czemu dopasowują się sylwetki. Drugim typem są regular fit. To modele, które nie mają wcięcia w talii, są nieco luźniejsze i pasują mężczyznom posiadającym brzuszek. Bardzo szczupli panowie powinni postawić na krój slim fit - czyli bardzo dopasowane, mocno taliowane modele, które podkreślają sylwetkę. Dzięki takiemu fasonowi nie wyglądamy jak w koszuli po starszym bracie.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego uszyto wybrany przez nas model. Na lato, nawet na rozmowę kwalifikacyjną, pasować będą koszule wykonane z lnu - jest przewiewny, jednak jego wadą jest to, że łatwo się gniecie. Modele wykonane ze 100% bawełny dobrze się prezentują i są eleganckie.